baza modeli

Marka 

Model 

wszystkie modele

Najczęściej czytane

piszcie do nas

Jesteście klubem, stowarzyszeniem lub grupą związaną z motoryzacją? Organizujecie spotkania, zloty? Poinformujcie o tym innych!

motonews@trojmiasto.pl

Jaguar

Jaguar X-Type

produkowany od 2001 (50 opinii)

Ten model to zerwanie z tradycją aut spod znaku kociego łba pod względem technologicznym i ideowym. Przez X-Type'a Jaguar zamierza konkurować wśród aut klasy BMW serii 3, Mercedesa klasy C, Audi A4 i podobnych. Czy stworzenie 'małego' auta nie nadszarpnie image'u firmy? A może to po prostu spóźniona próba zaprezentowania samochodu dla szerszego odbiorcy?

X-Type to reprezentacyjny samochód rodzinny. Jest prawie 19 cm krótszy oraz 5 cm węższy od S-Type'a. Design auta nie pozostawia żadnych wątpliwości co do producenta. Nowatorskie są natomiast poprzecznie umieszczane aluminiowe silniki V6 o pojemnościach 2,5 oraz 3 litry. Obie jednostki (występujące również w Fordach) zostały dopracowane przez inżynierów Jaguara i posiadają zmienne fazy rozrządu oraz po 4 zawory na cylinder. Również niespotykany nigdy wcześniej w Jaguarach jest sposób przeniesienia napędu: stały napęd na wszystkie koła ze sprzęgłem lepkościowym, przekazującym 40% mocy na koła przednie i 60% na tylne.

Kolejnym zaskoczeniem jest ogromny bagażnik, który można powiększyć dzięki dzielonej i rozkładanej kanapie. Tego w żadnym Jaguarze wcześniej nie było. Równie praktycznie przedstawia się przedział pasażerski z trzydziestoma schowkami.

Nowy X-type umieszczono pod względem wielkości oraz ceny nieco poniżej modeli S Jaguara, co według producenta ma zainteresować nową generację klientów.

dane techniczne:

Modele: Classic. Executive, Premium

inne modele Jaguar:

  niezawodność
  3.3
  komfort
  3.4
  ekonomia
  3.2
  wrażenia z jazdy
  3.5
  Średnia ocen
  3.3
  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  niezawodność
  1
  2
  3
  4
  5
  komfort
  1
  2
  3
  4
  5
  ekonomia
  1
  2
  3
  4
  5
  wrażenia z jazdy
  1
  2
  3
  4
  5
  Tytuł:
  Treść:
  Autor:
  E-mail (opcjonalny):
  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  zamknij

  Opinie (razem: 50)

  Dodaj opinię

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

  - jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.