• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jak powinna wyglądać kontrola drogowa?

Michał Jelionek
23 czerwca 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
To ta chwila, w której uświadamiamy sobie, że może jednak jechaliśmy zbyt szybko. To ta chwila, w której uświadamiamy sobie, że może jednak jechaliśmy zbyt szybko.

Moment zatrzymania naszego pojazdu przez policję - nawet jeśli nic nie przeskrobaliśmy - nie należy do najprzyjemniejszych. To z reguły dość stresująca chwila. Zastanawialiście się kiedykolwiek, jak powinna wyglądać podręcznikowa kontrola drogowa, na co może pozwolić sobie funkcjonariusz, a na co kierowca?



Każdy z nas, kierowców, doświadczył - a jeśli nie, to z pewnością kiedyś doświadczy - bliższego spotkania z drogówką. To niby nic skomplikowanego i każdy doskonale wie, jak ma się w takiej sytuacji zachować. Czy aby na pewno? Warto poznać swoje prawa i obowiązki.

Każdy policjant może nas zatrzymać, ale...

Zmotoryzowani mogą zostać wywołani do tablicy zarówno przez funkcjonariusza umundurowanego, jak i tego w cywilu. Z jedną małą różnicą - ten pierwszy może tego dokonać w każdym miejscu, natomiast "nieoznakowany" stróż prawa może nas zatrzymać do kontroli jedynie w terenie zabudowanym. I co ważne - nieumundurowani funkcjonariusze mają obowiązek okazania legitymacji służbowej. Policjant w pełnym rynsztunku może to zrobić na wyraźne żądanie kierowcy.

Policyjne sygnały

Zamiar zatrzymania pojazdu sygnalizowany jest przez policjanta w mundurze na różne sposoby, w zależności od widoczności panującej na drodze. Jeśli ta jest dobra, wówczas funkcjonariusz użyje do tego celu tzw. tarczy, czyli popularnego "lizaka" albo otwartej dłoni. Po zmroku lub w czasie mgły w ruch pójdzie latarka z czerwonym światłem albo tarcza z odblaskowymi elementami o barwie czerwonej.

Czy stresujesz się podczas drogowej kontroli?

Jak już wspomnieliśmy, w obszarze zabudowanym może nas zatrzymać również policjant w cywilu. Pamiętajmy jednak, że może to zrobić jedynie przy pomocy "lizaka" (przy dobrej widoczności) albo latarki ze światłem czerwonym lub tarczy z czerwonym odblaskiem (przy ograniczonej widoczności).

Widząc sytuację, w której policjant bez munduru stojący przy nieoznakowanym radiowozie wymachuje do nas ręką - mamy prawo mieć wątpliwości co do jego wiarygodności. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, niezwłocznie powinniśmy zadzwonić na numer 997 i zgłosić zaistniałą sytuację.

- Jeśli nie mamy pewności i czujemy zagrożenie - powinniśmy zwolnić, zaryglować drzwi od wewnątrz, podjechać do funkcjonariusza i poprosić go o wylegitymowanie. Jak wiemy, policjant nieumundurowany ma obowiązek się wylegitymować. Kontaktując się telefonicznie z dyżurnym policji dowiemy się czy w takim miejscu, taki patrol przeprowadza właśnie kontrolę drogową - wyjaśnia Tomasz Latusek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Policja może nas zatrzymać również z jadącego radiowozu (oznakowanego bądź nie). W tym celu drogówka wysyła w naszym kierunku niebieskie światło błyskowe oraz sygnał dźwiękowy. W przypadku nieoznakowanego radiowozu możemy spotkać się z diodową tabliczkę informacyjną umieszczoną za tylną szybą pojazdu.

Miejsce kontroli

Kontrola może odbyć się w dowolnym miejscu wskazanym przez policjanta. Oczywiście, nasze zatrzymanie nie może utrudniać ruchu ani zagrażać bezpieczeństwu pozostałych uczestników ruchu. Funkcjonariusz ma prawo zatrzymać jadący samochód nawet w miejscu niedozwolonym, zakazanym przez przepisy czy znaki drogowe (w takich okolicznościach radiowóz powinien mieć włączone niebieskie światło błyskowe). Dodajmy, że podczas dokonywania przez funkcjonariuszy pomiaru prędkości - pojazd służbowy powinien być pozostawiony w miejscu widocznym dla przejeżdżających kierowców.

- Przy doborze miejsca kontroli funkcjonariusze skupiają się przede wszystkim na bezpieczeństwie i zachowaniu dobrej widoczności. Policjant nieumundurowany nie może zatrzymywać kierowców do kontroli drogowej w porze nocnej - dodaje.

"Dzień dobry, dokumenty proszę"

Po zatrzymaniu pojazdu wrzućmy bieg jałowy, uchylmy szybę, a nasze dłonie pozostawmy na kierownicy, aż do momentu pojawienia się policjanta. Nie możemy opuścić pojazdu bez wyraźnego polecenia funkcjonariusza (tyczy się to również pasażerów). Policjant może nakazać wyłączenie silnika oraz włączenie świateł awaryjnych. Zachowajmy spokój i wykonujmy polecenia policjanta.

- Policjant przeprowadzający kontrolę powinien podać swój stopień, przedstawić się z imienia i nazwiska oraz wskazać przyczynę faktyczną zatrzymania. Czy przykładowo jest to kontrola podejmowana w związku z popełnieniem wykroczenia czy chociażby kontrola ukierunkowana na badanie trzeźwości. Często kontrolujemy również popularne marki samochodów, które najczęściej ulegają kradzieżom - zdradza policjant.

Prawidłowo przeprowadzona kontrola drogowa powinna rozpocząć się od podania przez policjanta stopnia, imienia i nazwiska, pełnej nazwy jednostki oraz przyczyny zatrzymania. Jak już wspomnieliśmy, umundurowani policjanci mogą okazać legitymację służbową jedynie na prośbę kierującego. Obowiązek wylegitymowania posiadają stróże prawa bez munduru (powinni to zrobić na samym początku kontroli). Dokument powinien zostać okazany w taki sposób, aby osoba kontrolowana mogła w swobodny sposób zanotować dane.

Prawo policjanta, prawo kierowcy

- Tak naprawdę policjanci ruchu drogowego, z którymi kierowcy najczęściej mają do czynienia, mają bardzo szerokie uprawnienia - dodaje.

Tradycyjnie, funkcjonariusze oprócz tego, że podczas kontroli mogą wydawać wiążące polecenia, mają prawo sprawdzić dokumenty kierującego oraz pojazdu. Mogą zbadać stan trzeźwości kierowcy, ale również pasażera, w stosunku do którego zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mógł kierować autem. Policjanci mogą również osobiście sprawdzić stan techniczny samochodu.

Policjant ma prawo tymczasowo odebrać nam samochód. Dzieje się to w przypadkach, gdy kierowca jest pod wpływem alkoholu, gdy nie posiada wymaganych dokumentów, czy też opłaconej składki OC, przekroczył dozwoloną liczbę punktów karnych, a samochód jest w fatalnym stanie technicznym lub narusza wymogi ochrony środowiska.

Funkcjonariusze mogą zaprosić kierującego do radiowozu. Może mieć to miejsce np. w przypadku kontroli trzeźwości, obejrzenia nagrań z wideorejestratora albo gdy kierowca jest świadkiem incydentu drogowego. Wówczas policjanci spisują jego dane.

Czytaj także: 86 kierowców straciło prawo jazdy na Pomorzu

Czy stróże prawa mogą przeszukać nasz samochód? Tak, policja ma takie prawo, może sprawdzić zawartość bagażu albo ładunku, ale tylko w przypadku, gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie względem kierującego, że popełnił on czyn zabroniony.

- Pamiętajmy, że otwieranie maski czy klapy bagażnika nie jest przeszukaniem. To są czynności, do których policjanci są uprawnieni w toku wykonywania kontroli stanu technicznego pojazdu. Nie ma się czym denerwować i próbować odmawiać, gdyż jest to normalna czynnością, którą funkcjonariusze wykonują. W sytuacji, w której policjanci chcą przeszukać bagaż, to w tym momencie kierowca może zażądać podania podstawy i spisania protokołu - wyjaśnia Latusek.

Podstawowym obowiązkiem zmotoryzowanego jest przede wszystkim zatrzymanie się do kontroli (niezatrzymanie jest karalne). Jeśli powodem naszego zatrzymania jest wykroczenie (np. przekroczenie dozwolonej prędkości), a funkcjonariusze nakładają na nas mandat, wówczas mamy dwa wyjścia: przyznać się do winy i przyjąć mandat albo odmówić jego przyjęcia (policjant ma obowiązek poinformować kierowcę o możliwości odmowy przyjęcia mandatu). W takiej sytuacji sprawa trafi do sądu. Z reguły zmotoryzowani odmawiają przyjęcia mandatu gdy uważają, że nie popełnili wykroczenia albo nie zgadzają się ze zbyt wysoką karą. Jeśli sąd poprze nasze argumenty - może nas uniewinnić albo opcjonalnie obniżyć karę.

Kierowcy mogą również odmówić poddania się testowi alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wówczas stróże prawa zabiorą zmotoryzowanego do najbliższego szpitala, w którym zostanie pobrana krew. Zatrzymamy nie może odmówić badania krwi, a jeśli będzie stawiać opory, wówczas czynność zostanie wykonana wbrew jego woli.

Jeśli zgodziliśmy się na dmuchanie w alkomat, a wynik był pozytywny, wówczas przysługuje nam prawo do powtórzenia badania w warunkach szpitalnych. Zatrzymany kierowca, bez względu czy otrzymał mandat czy też nie - ma prawo do złożenia zażalenia na funkcjonariusza przeprowadzającego kontrolę.

Szereg wymienionych w artykule procedur przestaje obowiązywać w momencie, w którym kierowca nie zatrzymał się do kontroli albo policjanci mają pewność, że w samochodzie znajdują się przestępcy. W takich przypadkach auto może zostać zatrzymane siłą, bez podawania przyczyny.

Opinie (64) 4 zablokowane

  • Dopisz jeszcze, że rutynowe kontrole trzeźwości/drogowe są nielegalne. (22)

    I całkowicie bezprawne. Milicja o tym wie ale przecież jak inaczej ma robić statystyki...
    Protokołu z kontroli np. trzeźwości nie wyda żaden policjant mimo, że jest do tego zobligowany no ale musi tam wpisać jaki był powód zatrzymania a tym może sobie zrobić kuku jak ktoś pójdzie do sądu.
    ISKRA (w Sopocie to mają) jest całkowicie nielegalna i pokazuje prędkość czegokolwiek w okolicy, nawet na sąsiedniej drodze albo w powietrzu. Laser Ultralyte (Gdynia) nie spełnia warunków jakie mają spełniać mierniki ręczne (rozporządzenie) i pomiary nim wykonane są nielegalne (o ile jakiś milicjant potrafi nim dokonać pomiaru).
    Wideorejestratory pokazują tylko prędkość radiowozu więc jak nie jechał na sygnale to kierujący milicjant w pierwszej kolejności powinien dostać mandat (a przy 50+ stracić prawko). Cała ta milicja to tylko fasada praworządności i nabijanie statystyk czyli pompowanie budżetu.

    • 139 42

    • kanty policjantów na marynarki polskiej w gdańsku

      na jedną prędkośc zatrzymują kilka samochodów, i mają znajomych którzy jadą z przeciwnego kierunku by pomiar zrobić, potem szybki odwrót i wmawiaja ludziom wyższa prędkość

      • 26 14

    • nie rozumiem jak można się nie zgadzać

      Jakiś argument przeciw? To są przytoczone fakty, wszystko do sprawdzenia.

      • 10 7

    • Jedź zgodnie z przepisami a nie będziesz miał problemu.. Proste? (1)

      Najlepiej mieć pretensje do całego świata tylko nie zauważać własnych błędów...

      • 25 29

      • jesteś zbyt ograniczony żeby ogarnąć, że możesz jechać 10 mniej a i tak urządzonko pokaże przekroczenie?

        To mierzy dowolny obiekt na ziemi lub w powietrzu, także drgania... A obsługa lasera to wyższa szkoła jazdy i milicjanty nie potrafią tego robić. Nawet NIK w raporcie to stwierdził.

        • 31 8

    • (5)

      A jak ci jakiś pijak zabije kogoś z rodziny to będziesz pisał, że za mało policji i za mało kontroli?

      • 18 23

      • dlatego mamy się zgadzać na masowe łamanie prawa? (4)

        I co takie łapanki dały? Zatrzymano pijaków czy kogoś na kacu z 0,22?

        • 23 5

        • (3)

          piłeś, nie jedź

          • 12 5

          • (2)

            wypicie piwa nie wpływa na bezpieczeństwo matołku zauważyłeś już że gestapowcom odechciało się już trzeźwych poranków?Teraz mają akcję prędkość

            • 7 8

            • na pewno nie ze wzgledu

              na bezpieczeństwo...i wpływa, wpływa.

              • 3 1

            • Wplywa wplywa! Jak sobie machne browara w piatek wieczor po calym tygodniu to przy moich 45 kg jestem scieta tak, ze nie zaparkowalabym na miejscu wielkosci boiska pilkarskiego i nie piernicz kolego, ze to na percepcje nie wplywa bo wplywa nawet zwykle niewyspanie.

              • 3 2

    • Z każdego przeszukania musi byc protokół (1)

      Który należy się kierowcy jak psu buda.Po badaniu trzeźwości trzeba zawsze zadac protokółu .- Koniecznie i skończy się bezprawie.

      • 12 3

      • po co protokół, strata czasu i pieniędzy

        wszystko jest na komputerze
        i na kamerach

        • 0 7

    • prawnik lol poczytaj sobie Kodeks Wykroczeń Ustawę o Policji Kodeks Karny i Postępowania Karnego PoRD (4)

      a zrozumiesz jakie błedy napisałeś jesteś niedouczony i się nie wypowiadaj nie trzeba protokołu przeszukania może być kontroli osobistej lub bagażu

      • 5 9

      • kontrola i przeszukanie (3)

        To dwie odmienne czynnosci, nie sa tym samym! Zawsze pozostaje kwestia protokolu, kpk mowi, a kpow odnosi sie do tego, ze gdy nie ma warunkow to mozna protokol spisac w pozniejszym czsie, wiec madre glowy dostaniesz zaproszenie po odbior protokolu za tydzien do komendy, ciekaw jestem ile z pieniaczy uda sie po niego, a popdzednikom gratuluje wyobrazni co do pomiarow jadacych z inej strony, zlamales przepis to ponies kare. Co mozemy naginac prawo bo to ja i ja se moge polpierda.... po miescie, a innym to kamienie do szyi i do wody, kazdy niech patrzy na siebie, bo zaryzykuje ze 99.9 procent dzisiaj jadac autem przekroczylo predkosc

        • 3 8

        • (2)

          a skąd wiadomo kto złamał przepis?Chętnie bym po taki protokół poszedł i nim wytarł d.. przy tych palantach policja żałosna zbieranina zwykłych d..pków i wsioków którym się wydaje że są ważni że mają autorytet że są potrzebni a ich odbiór w społeczeństwie jest jednoznaczny przygłupy lenie buce i maszynki do mandatów tacy granatowi jak za okupacji wysługujący się politykom złośliwi wyśmiewani wytykani palcami frajerzy nie masz ambicji wstąp do policji na czasie to powiedzonko.Co jakiegoś gestapowca granatowego obchodzi bagażnik czyjegoś auta?

          • 5 12

          • (1)

            debil normalnie debil ..

            • 3 2

            • tylko tyle normalny debilu masz do powiedzenia?Mundurowy kmiocie

              • 2 1

    • (1)

      Hmm wszystko jest nielegalne i jest fee.
      Ale pijany potrąci ci dziecko to do kogo będziesz miał pretensje, no bo chyba nie do siebie!!!!
      Podobna sytuacja jak ukradną auto... kontrole nie potrzebne bo nielegalne, a złodzieje mają użuwkę.

      Aha jeszcze jedno, milicji juz nie ma. Musisz trochę nadrobić bo póki co jesteś jeszcze jakieś 20 lat do tylu....

      • 7 7

      • ma facet rację a wasze regularne próby udowadniania jacy to jesteście potrzebni są żałosne
        czymkolwiek byście się nie zajmowali robicie to tylko na rozkaz czytaj z przymusu
        z własnej inicjatywy nie widzicie codziennych uciążliwych wykroczeń takich jak parkowanie na chodnikach czy zasrywanie podwórek przez kochane pieski czy codzienne globalne wręcz ignorowanie przepisów drogowych
        szkoda gadać
        a milicja to stan umysłu nie tylko nazwa chociaż racja porównywanie was z milicją jest dla niej krzywdzące

        • 5 4

    • Ten wpiswas kompromituje jaka Milicja Głąbie!!Pirat drogowy typowy gimbus pisze swoje wypociny (1)

      a reszta gimbusów i piratów drogowych łyka to jak kazdy przygłup!!Nic poza pluciem sie nie mozecie wiecej zrobic bo juz wasz koniec nadszedł!!!Teraz albo bede wasza eliminacja albo sie dostosujecie do przepisów ja bym wam psychole odbierał prawko za te same wpisy!!

      • 6 5

      • policja to służba i pomoc

        Zachowanie naszych "służb" to kategoria milicji. Jak narazie to kilku próbowało mi dać mandat ale w sądzie okazywało się, że niestety łgali, składali sprzeczne zeznania a sprzęt był nielegalny co kończyło się uniewinnieniem. Raz nawet sąd nie przyjął sprawy do rozpatrzenia bo "służba" nie potrafiła napisać wniosku o ukaranie, w szczególności podać jakiegokolwiek dowodu winy.

        • 3 0

    • Nie tylko funkcjonariusze, ale też kierowcy w większości nie wiedzą

      na jakiej podstawie policjant może badać trzeźwość kierowcy. Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym w tej kwestii odwołuje się do ustaw O Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, która wyraźnie określa, że funkcjonariusz bada trzeźwość kierowcy jeżeli ma uzasadnione podejrzenia wobec kierowcy.
      Nie ma czegoś takiego jak "rutynowe kontrole trzeźwości".

      • 0 1

  • (6)

    Dostałem kilka mandatów za przekroczenie prędkości, nie mam pretensji. A co do pracy drogówki nie mam pytań, bez zarzutu. Pamiętam jak było przed 1990, było dużo gorzej. Malkontenci niech sobie zrobią wycieczkę na Ukrainę albo dalej.

    • 43 14

    • (1)

      obcokrajowcy na ukraine zaberaja dolary do portfela bo bez nich nigdzie nie dojada. I na nic skargi i zazalenia. My ich posuwamy politycznie - oni nas lokalnie :))

      • 7 1

      • jechałem na Ukrainie autem w 2007, nikt ode mnie nic nie chciał, w nocy milicja pomogła mi odnaleźć drogę.
        Ale plik drobnych dolarów miałem ze sobą...

        • 2 1

    • Dokładnie! (2)

      Pełno cfaniaków i kombinatorów, a to zarzut, że pod linią wysokiego napięcia stali, a to pytania czy ładowarka nie ma atestu..

      Złamałeś przepisy to płać.

      • 3 4

      • (1)

        złamałeś przepisy bo mówi to debil który często sam nie zna przepisów i posługuje się w nieprawidłowy sposób urządzeniem które nie powinno nigdy dostać homologacji?Jak jesteś frajer to płać minister finansów liczy na frajerów którym miękną nogi przed granatowym mundurkiem

        • 3 2

        • Dokładnie tak, ale to co piszesz chyba boli tych emerytów z milicji, którzy bronią łamanie prawa przez mundurowych...
          A tak w ogóle to kto tu jest dla kogo?
          Wlepianie mandatów jest determinowane przez jakieś wytyczne dotyczące ilości wystawionych w miesiącu.. Więc te kontrole nie mają nic wspólnego z prewencją. To w ogromnej większości zwykłe grabienie obywateli za d*perele. Wielokrotnie wystarczyłoby pouczenie, ale do statystyki mandacik wleci, więc wlepiają je bez sensu. Żenada ta formacja w Pl

          • 0 0

    • Teraz to lajtowo! Ilez to razy w gestej mgle dostalo się mandat bo się nie wylaczylo swiatel a obszar zabudowany. A teraz kazdy taki nagle przepisowy we mgle i wali metr zderzak od zderzaka na tylnim przeciwmgielnym. Albo mandaty za gasnice. Teraz dostac mandat to jak w totka wygrac. A ci psiocza.

      • 0 1

  • Ok, zgadzam się z tym!!

    Tylko czemu policja się chowa po krzakach chociaż mieli to zabronione na to nie ma kary wielokrotnie czytelnicy wysyłali zdjęcia krzakowej policji nikt na to nie reaguje gdzie sprawiedliwość tez popełniają wykroczenie czemu w takiej sytuacji nie są za to karani komendant ma dowody i bimba na to pytamy co jest..

    • 38 6

  • Jak powinna wglądać kontrola drogowa?

    - Dzień dobry, starszy posterunkowy Zenon Nowa...a, to pan. W takim razie przepraszam, że śmialiśmy Pana zatrzymać. Szerokiej drogi.

    ;)

    • 22 7

  • Trakt św. Wojciecha, opuszczona stacja benzynowa, na wysokości zaroślaka.

    Widoczny radiowóz - dla jadących w stronę Gdańska, czyli tych zatrzymywanych??

    Buhahaha ;D Kpina!

    • 16 0

  • Gleba!!! Gleba!!! Gleba!!! (1)

    Tak powinno wyglądać.

    • 8 9

    • w ogrodniczym

      • 9 2

  • Zabudowany na AK (1)

    A czemu trójmiasto nie podjęło tematu znaku "teren zabudowany" który na parę dni pojawił się na Armii Krajowej przy wlocie z obwodnicy? Czyżby w taki sposób odebrano te 86 praw jazdy?

    • 26 2

    • Już zniknął..

      • 0 0

  • Normalnie. (1)

    Łapy na masce, nogo szeroko, jeden funkcjonariusz z bronią długą wycelowaną, w odległości 2 m, drugi obmacuje i dopiero zaczyna się wersal: "dzień dobry, aspirant Kowalski..."

    • 5 11

    • wzrok skierowany...

      Jeszcze dodaj, głowa schowana w przedziale silnika dla ułatwienia ( pod maską) aby wzrok nie był zbyt bezczelny.
      A tak na poważnie , powinien zasalutować kiedy się przedstawia,tak na marginesie.

      • 3 0

  • (11)

    "Jak powinna wyglądać kontrola drogowa?"
    A ja się zapytam inaczej, jakim prawem w ogóle ktoś mnie kontroluje bez powodu? Jeżeli nie popełniam wykroczenia/przestępstwa, to policja nie powinna mieć prawa mnie zatrzymywać, bo tak.

    • 26 20

    • tak jest w stanach

      • 2 1

    • no i nie ma prawa (7)

      Ale łamie to prawo. Nie ma możliwości "prewencyjnej kontroli".

      • 2 6

      • (6)

        Poczytajcie zanim glupoty piszecie....a cos takiego jak spr dokumentow...ile ciolkow jezdzi bez dokumentow a ile bez prawka
        booooom

        • 7 5

        • Gimbus zminusowal so lame

          • 4 2

        • no to daj jakiś konkretny przepis pozwalający na kontrole "od czapy" (4)

          Nawet dokumentów. Za to jest masa przepisów opisujących jakie warunki muszą być spełnione żeby można było prowadzić kontrolę.

          • 2 3

          • nie mam nic przeciwko kontroli 'od czapy' jak to ująłeś (2)

            widzę same korzyści dla bezpieczeństwa
            i żadnych minusów więc czego się boicie,
            to nie Rosja gdzie cię milicjant może zastrzelić

            • 4 2

            • możesz nie mieć też nic przeciwko gwałtom czy złodziejstwu

              Ale od tego jest prawo żeby stanowiło co można a czego nie a nie własne widzimisię.

              • 2 2

            • Jak masz cos do ukrycia - to się peniasz. Mi nie robi. Te 5 min po drodze mogę im poswiecic. Niech sprawdzaja dokumenty, stan techniczny - co chca.

              • 2 1

          • Nieznajomosc prawa szkodzi a pozatym w dobie internetu mozesz sam poszukac przepissow ty leniwcu czyt.onion

            • 0 0

    • Buhshaha i tyle w temacie co za glupie pytanie na serio wez sie ogarnij

      • 0 1

    • Krs hmmmm ciekawie czemu tak placzesz masz cos na sumieniu? Hate always win

      • 2 0

  • Ja w ubiegłym tygodniu jadąc na rowerze zostałem zatrzymany koło zieleniaka. (5)

    Szybka kontrola trzeźwości, życzenie spokojnej służby :)

    • 15 6

    • czyli cieszysz się z tego (1)

      Że zatrzymali cię łamiąc prawo. Nic dziwnego, że w tym kraju jest tak źle...

      • 5 4

      • matoł

        jest źle w tym kraju, bo jest coraz więcej takich matołów jak ty

        • 3 2

    • (2)

      po ch.. te gnoje zatrzymują rowerzystów?Ja bym sobie protokołu zażyczył i dokładnego wyjaśnienia po jaki ch... zatrzymuje się człowieka przypadkowo spotkanego śmieszne są te ich kontrole zważywszy na to ile %wypadków powodują pijani kierowcy ledwie 5%

      • 2 6

      • weź, skończ marudzić (1)

        może się boisz bo masz coś na sumieniu?

        • 4 3

        • jadę prosto jadę i wystarczy pajacu w żadnym normalnym kraju nikt nie robi takich popier..nych pokazówek

          • 3 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorska Giełda Modeli Samochodów

kiermasz

Cars for Cause 3city

zlot, imprezy i akcje charytatywne

Pomorskie Targi Autokosmetyki 2024

10 - 25 zł
Kup bilet
targi

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym mieście znajduje się siedziba Porsche?

 

Najczęściej czytane