Wydarzenie

Poloniada 2017

data:
24 czerwca 2017 (sobota)
godzina:
10:00
miejsce:
Gdańsk
bilety:
wstęp wolny

Poloniada, czyli wyprawa polskimi pojazdami po Polsce. Idea wyprawy polega na wspólnym objechaniu Polski, zwiedzając punkt po punkcie.- każdy uczestnik jedzie dobrowolnie i na własną rękę
- noclegi we własnym zakresie
- możliwość uczestniczenia tylko w wybranych etapach wyprawy lub w całej
- w co ciekawszych miejscach / miastach stosujemy się wedle zasady, czyli około południa przyjazd, spot/impreza/zwiedzanie, nocleg i następnego dnia przejazd do kolejnego miejsca.

W ten sposób my zwiedzamy i miejscowi zwiedzają nas.

Aby wziąć udział w Poloniadzie nie jest wymagane żadne wpisowe. Jedyny warunek to polski pojazd i zapewnienie sobie wyżywienia i noclegu według własnych potrzeb. Biorąc jednak pod uwagę fakt iż udział w wyprawie jest całkowicie dobrowolny i niezobowiązujący, jeżeli ktoś nie posiada polskiego pojazdu, a bardzo chce wziąć udział, z automatu przymykamy na to oko. Spodziewamy się że i tak większość będzie stanowiła polska produkcja.

Do Poloniady można dołączyć w dowolnym momencie i również w dowolnym zakończyć swój udział. Trasa wiedzie wzdłuż i wszerz kraju, dlatego udział mogą wziąć nie tylko mieszkańcy pomorza, skąd startuje i kończy się wyprawa.
Metą wyprawy jest IV Pomorski Zlot Pojazdów Produkcji Polskiej.

Wyprawa planowana jest na termin 24.06-30.06.2017 i składa się z 7 etapów
Wstępny przebieg trasy


24.06 Gdańsk-Koszalin-Szczecin
25.06 Szczecin-Poznań
26.06 Poznań-Wrocław
27.06 Wrocław-Zakopane
28.06 Zakopane-Starachowice
29.06 Starachowice-Warszawa-Mikołajki
30.06 Mikołajki- Łączyno META

Są to punkty orientacyjne, sugerujące planowany kierunek. Start dopiero w czerwcu, więc przebieg trasy będzie zapewne jeszcze zmieniany i dopracowywany, ale o jego faktycznym przebiegu przekonamy się będąc już w drodze ;)

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania lub sugestie odnośnie wyprawy i trasy, niech śmiało pisze w komentarzach. Postaramy się prędzej czy później rozwiewać wątpliwości.

Link do tematu na forum:
http://forum.fsopomorze.pl/viewtopic.php?p=24595#24595
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Wydarzenia