• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

1,5 promila na motorowerze, bez uprawnień, bez kasku, z pijanym pasażerem, spowodowała kolizję

mJ
8 czerwca 2024, godz. 06:00 
Opinie (62)
Policja w ciągu kilku godzin zatrzymała dwóch pijanych kierujących i taksówkarza z cofniętymi uprawnieniami. Policja w ciągu kilku godzin zatrzymała dwóch pijanych kierujących i taksówkarza z cofniętymi uprawnieniami.

W ciągu kilku godzin policjanci z Gdańska zatrzymali dwóch pijanych kierujących oraz taksówkarza z cofniętymi uprawnieniami, na którego nałożono... sześć mandatów. Niecodziennym "wyczynem" popisała się 22-latka, która na "podwójnym gazie" prowadziła motorower.Prawdziwe "combo" na motorowerzeW czwartek po godz. 18 policjanci ruchu drogowego z Gdańska zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. NowotnejMapka. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 22-latka kierująca motorowerem straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do lewej strony jedni i uderzyła w krawężnik, wywracając się z jednośladem, a następnie uderzyła w słup oświetleniowy.

Podczas interwencji okazało się, że kobieta nie miała kasku, uprawnień do kierowania, była pod wpływem prawie 1,5 promila oraz przewoziła 32-letniego pasażera, który był nietrzeźwy i miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila. Kobieta i mężczyzna z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala na dalsze badania.Taksówkarz z cofniętymi uprawnieniamiPo godz. 23 policjanci gdańskiej drogówki na al. GrunwaldzkiejMapka zatrzymali do kontroli kierującego taksówką, który podczas jazdy korzystał z telefonu komórkowego i naruszył obowiązek jazdy prawostronnej.

W trakcie sprawdzania danych 23-latka z Ukrainy okazało się, że decyzją administracyjną Urzędu Miejskiego w Gdańsku od lutego 2024 roku ma on cofnięte uprawnienia do kierowania. Funkcjonariusze nałożyli na 23-latka sześć mandatów na łączną kwotę 1,6 tys. zł i 23 punkty karne za korzystanie z telefonu podczas jazdy, przewożenie pasażera niekorzystającego z pasów bezpieczeństwa, naruszenie obowiązku jazdy prawostronnej, stan techniczny pojazdu, brak cennika oraz brak obowiązkowego wyposażenia taksówki. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu."Slalom gigant" w Nowym PorcieGodzinę później policjanci z Nowego Portu na ul. KasztanowejMapka zauważyli kierującego, który obok komisariatu jechał tzw. slalomem. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali do kontroli 35-letniego kierowcę Opla. Badanie alkomatem wykazało, że gdańszczanin był pod wpływem ponad 0,8 promila. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi do 4,5 roku pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi do 2 lat więzienia.
mJ

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (62)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

88. urodziny Automobilklubu Morskiego

wystawa, zlot

Street Show 2024

79 - 99 zł
widowisko / show, zlot

Trójmiejski Grill Motocyklowy Moto-Zone

w plenerze

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym mieście znajduje się siedziba Porsche?

 

Najczęściej czytane