Wiadomości

stat

31 marca zamknięcie salonu Infiniti

Najnowszy artukuł na ten temat

Salon Renault Zdunek został przebudowany

Salon zlokalizowany przy trójmiejskiej obwodnicy, w sąsiedztwie CH Auchan, już niebawem przestanie istnieć.
Salon zlokalizowany przy trójmiejskiej obwodnicy, w sąsiedztwie CH Auchan, już niebawem przestanie istnieć. fot. Centrum Infiniti Gdańsk

Za półtora miesiąca, dokładnie 31 marca, Centrum Infiniti Gdańsk przestanie istnieć. To pokłosie decyzji o definitywnym zakończeniu działalności przez japońską markę w Europie. Trójmiejscy klienci Infiniti nie muszą się jednak martwić - producent nie zostawi ich na lodzie, wciąż będą mogli korzystać z usług serwisu, a także opieki gwarancyjnej i pogwarancyjnej.Salonów samochodowych w Trójmieście jest:

za mało 12%
w sam raz 24%
za dużo 36%
nie wiem, nie interesuje mnie to 28%
zakończona Łącznie głosów: 702
O niezbyt udanej przygodzie marki Infiniti w Polsce można napisać krótko: z dużej chmury mały deszcz. I choć plany były ambitne, to owa przygoda zakończyła się na wybudowaniu w sumie sześciu salonów na terenie całego kraju. I to by było na tyle. Sprzedaż okazała się wysoko niezadowalająca, i to nie tylko w Polsce. Dlatego też Japończycy zadecydowali o zakończeniu działalności na rynku europejskim.

Jeden z sześciu wspomnianych obiektów powstał przy ul. Szczęśliwej 9A w Gdańsku. Teraz, po nieco ponad trzech latach od rozpoczęcia budowy, gdański salon - podobnie jak pięć pozostałych - zostanie zamknięty.

31 marca 2020 - to dokładna data zamknięcia Centrum Infiniti Gdańsk. Do tego dnia salon będzie otwarty, a doradcy handlowi będą przyjmować zamówienia (o ile będzie jeszcze co zamawiać).

- Działalności nie zakończy serwis. Gdański - podobnie jak inne serwisy Infiniti w Polsce - będzie dbał o samochody klientów w dotychczasowej lokalizacji. Czy tak samo będzie za trzy, pięć lat? Tego nie mogę potwierdzić, że w Gdańsku przy ul. Szczęśliwej, ale na pewno utrzymamy serwis Infiniti w Trójmieście. Klienci mogą być zatem spokojni o opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną, do której prawem unijnym zobowiązany jest producent samochodów - wyjaśnia Radosław Pszczółka, rzecznik prasowy Infiniti Polska.

Salony samochodowe w Trójmieście


Na ten moment nie wiadomo, co stanie się z budynkiem po salonie Centrum Infiniti Gdańsk.
Na ten moment nie wiadomo, co stanie się z budynkiem po salonie Centrum Infiniti Gdańsk. fot. Centrum Infiniti Gdańsk
Osoby, które mimo wszystko w obecnej sytuacji chciałyby nabyć nowy samochód marki Infiniti, mają na to ostatnią szansę.

- Na tę chwilę w ofercie Infiniti są już tylko: kompaktowe Q30 i crossover QX30, oba z dwulitrowymi silnikami benzynowymi, a także hybrydowa wersja limuzyny Q50 oraz przestronny SUV QX60. Rabat, który można nazwać pożegnalnym, uzależniony jest oczywiście od wersji i wyposażenia, a sięga on nawet 30 proc. Kompakt premium Q30 dostępny jest już od kwoty 99 900 zł - wylicza Pszczółka.
Nie zapadła jeszcze decyzja o zagospodarowaniu - byłego już niebawem - salonu Centrum Infiniti Gdańsk.

Jednym z nielicznych modeli Infiniti, które można jeszcze zamawiać, jest crossover QX30.
Jednym z nielicznych modeli Infiniti, które można jeszcze zamawiać, jest crossover QX30. fot. Michał Jelionek / Trojmiasto.pl

Opinie (83) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jakie zwierzę widnieje w logo Alfa Romeo?