Wiadomości

Kilkaset motocykli Harleya-Davidsona w Sopocie

Harley-Davidson i Jeep łączą siły w Trójmieście - tak w wielkim skrócie można opisać to, co nas czeka w długi weekend. Nad polskie morze przyjedzie blisko 400 motocykli legendarnej marki jednośladów oraz kilkanaście zmodyfikowanych terenówek. Maszyny przez cztery dni będą krążyły głównie po ulicach Sopotu, a wisienką na torcie trójmiejskiego zlotu będzie sobotnia parada i spotkanie przy molo.Organizatorami wydarzenia są dwa ogólnopolskie stowarzyszenia - Jeep Club Polska oraz Harley-Davidson Club Poland. Członkowie obu klubów zameldują się w Trójmieście już w czwartek, a ich wspólną bazą będzie ośrodek wypoczynkowy Sopot 34 zobacz na mapie Sopotu. To właśnie w tym miejscu powstanie małe miasteczko, w którym przez cztery dni będą integrować się oba środowiska pasjonatów.

- Zapowiada się bardzo huczna impreza, bo przecież świętujemy 10. urodziny naszego klubu, a przy okazji integrujemy się z miłośnikami Jeepów. W zasadzie od czwartku do niedzieli będzie można podziwiać piękne maszyny na ulicach Gdańska, Gdyni i Sopotu. Do Trójmiasta przyjedzie około 400 motocykli z całej Polski, ale również innych krajów: Niemiec, Szwecji, Czech czy Rosji. Na pewno będzie nas widać i słychać. Mamy nadzieję, że nie będziemy zbyt uciążliwi - tłumaczy Cezary Łosiak z Harley-Davidson Club Poland.
Zlot na dobre rozkręci się drugiego dnia. W piątek właściciele terenówek wyruszą na piknik do Adventure Park Kolibki zobacz na mapie Sopotu, gdzie przez cały dzień będą taplać się w błocie i podbijać okoliczne bezdroża. Z kolei harleyowcy swój czas poświęcą na zwiedzanie Trójmiasta i okolic. Na naszych ulicach zrobi się zatem barwnie i głośno. Intensywny dzień zwieńczą wieczorne pokazy i koncerty w miasteczku przy ul. Bitwy pod Płowcami 55 zobacz na mapie Sopotu.

W zlocie uczestniczyć będzie również kilkanaście zmodyfikowanych Jeepów, które w piątek będą taplać się w błocie w Adventure Park Kolibki.
W zlocie uczestniczyć będzie również kilkanaście zmodyfikowanych Jeepów, które w piątek będą taplać się w błocie w Adventure Park Kolibki. fot. Jeep Club Polska
Najbardziej widowiskowo zapowiada się dzień trzeci. W sobotę kilkaset maszyn przejedzie ulicami Sopotu, aby finalnie zaparkować na Placu Zdrojowym zobacz na mapie Sopotu przy molo. Parada wyruszy z ośrodka Sopot 34 punktualnie o godz. 11 i przejedzie ulicami: Polną zobacz na mapie Sopotu, Łokietka zobacz na mapie Sopotu, Drogą Zieloną zobacz na mapie Sopotu, Al. Niepodległości zobacz na mapie Sopotu, Haffnera zobacz na mapie SopotuPowstańców Warszawy zobacz na mapie Sopotu. Sam przejazd potrwa około 30 minut, następnie motocykle i terenówki zaparkują przy molo.

Parada będzie gratką dla wszystkich odwiedzających, gdyż rzadko można zobaczyć na własne oczy tyle wyjątkowych jednośladów i terenówek skupionych w jednym miejscu.

Osoby zainteresowane wejściem na teren zamkniętego kampusu mają taką możliwość. Przepustką do miasteczka jest trzydniowy bilet w cenie 150 zł. Czterodniowy zlot zakończy się w niedzielę.

Do Trójmiasta przyjadą harleyowcy z całej Polski, ale nie tylko. Sopot będzie gościł motocyklistów z Niemiec, Szwecji, Czech i Rosji.
Do Trójmiasta przyjadą harleyowcy z całej Polski, ale nie tylko. Sopot będzie gościł motocyklistów z Niemiec, Szwecji, Czech i Rosji. fot. Harley-Davidson Gdańsk

Opinie (95) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

ODTJ Autodrom Pomorze zlokalizowany jest w: