Audi Q3 (produkowany od 2011)

Jak twierdzi Audi, Q3 to samochód o najbardziej sportowej i nowoczesnej stylistyce w swoim segmencie. Charakterystyczne przetłoczenia na masce silnika są kontynuacją dominującej z przodu osłony chłodnicy ze skośnymi górnymi narożnikami. Reflektory w kształcie klina będą dostępne na życzenie w technologii Xenon plus wraz ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED. Duże wloty powietrza podkreślają potencjał silnika.

Również z boku samochód ma typowe dla Audi cechy. Powierzchnię poniżej szyb dzieli charakterystyczna linia tornado. Przetłoczenia w okolicach progów bocznych dają dodatkowe dynamiczne akcenty. Wyraźnie zaznaczone nadkola dodają muskularności sylwetce. 2/3 powierzchni karoserii wykonane jest z blachy, natomiast reszta ze szkła. Linia dachu szybko opada, a słupki D są płasko ustawione jak w coupe.

Pomimo stylizacji coupe Audi Q3 jest wyraźnie rozpoznawalne jako członek rodziny samochodów serii Q. Pokrywę bagażnika podobnie umocowano jak u starszych braci Q5 i Q7. O oświetlenie dbają z przodu reflektory xenon Plus, a z tyłu światła LED. Układ wydechowy jest zakończony podwójną rurą wydechową. Audi Q3 ma 4,39 m długości, 1,83 m szerokości i 1,60 m wysokości, wliczając relingi dachowe. Jego współczynnik oporu powietrza to 0,32 i stanowi wzorzec w segmencie, osłonięte podwozie gwarantuje optymalny przepływ powietrza pod pojazdem.

Nowy kompaktowy SUV dostępny jest w dwunastu kolorach, dodatkowo do wyboru jest 5 możliwości indywidualizacji kolorystyki nadwozia.

Podwozie Audi Q3 działa w sposób zrównoważony i harmonijny. Czterowahaczowa oś tylna przejmuje siły wzdłużne i poprzeczne. Elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego pracuje dokładnie i bardzo wydajnie, hamulec postojowy również elektromechaniczny zwiększa komfort.

Q3 ze wszystkimi jednostkami napędowymi dostępne jest na życzenie z systemem dynamiki jazdy Audi drive select, który działa na przyspieszenie i układ kierowniczy. Jeżeli auto jest dodatkowo wyposażone w przekładnię S tronic, światła adaptive light oraz w adaptive cruise control, to również na ich działanie system Audi drive select będzie miał wpływ. Kierowca może swobodnie przełączać między trybami comfort, auto, dynamic, oraz efficiency.


Przestronne wnętrze Audi Q3 odzwierciedla zewnętrzną stylistykę samochodu. Elementem decydującym o charakterze wnętrza jest pozioma linia zwana Wrap-around, otaczająca kierowcę oraz pasażera (rozwiązanie znane z dużych modeli Audi). Poziomy podział tablicy rozdzielczej podkreśla jej szerokość.

Opcjonalny, kolorowy wyświetlacz wielkości do 7-cali mieszczący się na tablicy rozdzielczej jest nowością w serii Q.

Dla Audi wysoka jakość wykonania oraz staranność przy doborze kolorów i materiałów jest zawsze jednym z priorytetów. Do wyboru będzie 5 wersji kolorystycznych wnętrza: czarna, szara, beżowa oraz dwa odcienie brązu. Siedzenia można obszyć jednym z trzech rodzajów tkanin lub jednym z trzech gatunków skóry. Dostępne będą 4 warianty dekoracyjne, w tym między innymi z drewna modrzewiowego z wyczuwalną strukturą lub ze szczotkowanego aluminium. Sportowy pakiet S line oferuje dodatkowe elementy ozdobne wypełniając wnętrze kolorem czarnym.

Obsługa modelu Q3 jest logiczna i intuicyjna. Przyrządy pokładowe już na pierwszy rzut oka są czytelne, a fotele zapewniają odpowiednie trzymanie. Radio Chorus z wejściem AUX oraz klimatyzacja należą do wyposażenia standardowego, podobnie jak systemy bezpieczeństwa chroniące pasażerów przed skutkami przyspieszenia ujemnego.

Dane techniczne:

Silniki: 2.0 TDI (103kW/140 KM), 2.0 TFSI quattro (125kW/170 KM), 2.0 TDI (130kW/177 KM), 2.0 TFSI (155kW/211 KM)

Inne modele marki Audi:

A1, A5, A8, Q3, Q7, S5, S6, S8, TT,

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij