• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Auto z podrobionymi tablicami rejestracyjnymi w Gdańsku

Michał Jelionek
21 czerwca 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (220)
Dwa niemal identyczne VW Polo z takimi samymi numerami tablic. Dwa niemal identyczne VW Polo z takimi samymi numerami tablic.

Zgłosiła się do nas pani Agnieszka, która doświadczyła przedziwnej sytuacji. Czytelniczka na jednej z gdańskich ulic natknęła się na niemal identycznie wyglądający samochód, jak jej niebieski Volkswagen Polo, z... dokładnie takimi samymi numerami tablic rejestracyjnych. To nie żart. Aktualnie sprawę bada policja.Czy jadąc autem zwracasz uwagę na rejestracje innych samochodów?

Poniżej przedstawiamy relację pani Agnieszki.

Jechałam ze znajomym po moje Polo do garażu, w którym było zaparkowane. W pewnym momencie kolega zwrócił uwagę na identyczny samochód zaparkowany na chodniku. Spojrzał na rejestrację i zapytał, jaki numer rejestracyjny ma moje Polo. Doskonale go pamiętałam i odpowiedziałam z pamięci. Kolega natychmiast zatrzymał samochód i powiedział, że tu stoi moje auto. W pierwszym momencie zwariowałam. Spojrzałam na dowód rejestracyjny, czy na pewno dobrze zapamiętałam numer. Okazało się, że tak. Kolejna myśl była taka, że ktoś po prostu ukradł moje auto, uszkodził, a następnie porzucił. Polo, które zostało pozostawione na chodniku przy ul. Prezydenta Lecha KaczyńskiegoMapka, miało urwaną półoś.

Porzucone Polo było niemal identyczne, jak moje (zgadzały się kolor i trzydrzwiowa wersja nadwozia). Zauważyłam jednak kilka różnic i wiedziałam, że to na pewno nie jest moje Polo. Sprawę zgłosiłam pod nr 112. Dyspozytor przyjmujący zgłoszenie na początku pomyślał, że to głupi żart, ale po chwili potraktował poważnie mój telefon. W międzyczasie, zanim udało się to zgłosić policji, pojechałam z kolegą do garażu po moje auto. Wróciliśmy nim, aby w trakcie interwencji funkcjonariuszy sami mogli zobaczyć wszystkie różnice i podobieństwa.

W miejscu, w którym porzucony został pojazd z podrobionymi tablicami rejestracyjnymi, pojawił się patrol policji. W miejscu, w którym porzucony został pojazd z podrobionymi tablicami rejestracyjnymi, pojawił się patrol policji.
Przybyły na miejsce patrol prewencji po wysłuchaniu tego, co się stało, wezwał na miejsce specjalną grupę, która mogła rozpocząć postępowanie i spisać moje zeznania.

Z rozmów z policjantami oraz ich oględzin wynikało, że jest to typowe auto "robotnicze", mogące służyć do kradzieży paliwa i nie tylko. Zresztą w bagażniku znajdowały się kanistry, a całe tylne siedzenie było załadowane jakimiś rzeczami przykrytymi szmatami. Ponoć często obywatele innych krajów kombinują w ten sposób, aby uniknąć płacenia OC i wykonywania przeglądów. W końcu na pierwszy rzut oka auto ma wszystko to, co mieć powinno. Prawdopodobnie takie osoby wybierają popularne auta, wynajdują je na mieście, a następnie kupują w internecie tablice rejestracyjne kolekcjonerskie.

Czytaj także:

Tablice kolekcjonerskie - każdy może je wyrobić za 20 złPo interwencji policji auto zostanie zabrane na parking policyjny. Teraz zajmą się nim technicy, a ja zapewne będę informowana o dalszych krokach.

Ta niecodzienna sytuacja nauczyła mnie, że warto rozglądać się na mieście za swoim - nie swoim autem. Na moje szczęście kolega wypatrzył ten pojazd, który zepsuł się niedaleko mojego garażu, na pewno gorzej sprawa by wyglądała, gdybym dostała wezwanie na komendę w sprawie kradzieży bądź innego przestępstwa.

Czytaj także:

Ukradli 740 litrów paliwa. Wpadli na gorącym uczynkuGdańska policja potwierdziła zdarzenie:

- Wczoraj tuż przed godz. 22 policjanci odebrali zgłoszenie, że na jednym z parkingów na Przymorzu zgłaszająca zauważyła samochód, który ma identyczne tablice rejestracyjne jak jej Volkswagen. Zgadzały się też model samochodu oraz jego kolor. Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo śledczej oraz technik kryminalistyki zabezpieczyli samochód na policyjnym parkingu, przeprowadzili także jego oględziny. Policjanci pracują nad sprawą, ustalają właściciela zabezpieczonego samochodu oraz sprawdzają okoliczności zdarzenia - potwierdza asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy KMP w Gdańsku.
Dwa niemal identyczne VW Polo. Dwa niemal identyczne VW Polo.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (220)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Baltic Moto Show 2022

zlot, pokaz

Street Meeting Poland 2022

zlot

Freestyle Heroes Gdańsk 2022

pokaz

Sprawdź się

Sprawdź się

Type R to sportowa odmiana:

 

Najczęściej czytane