BMW M3

Odkryj samochód, który jak żaden inny łączy imponującą moc, najnowocześniejsze technologie i radość z jazdy pod gołym niebem: M3 Cabrio. Samochód ten powstał w oparciu o BMW M3 Coupé, łącząc fascynujący wygląd i dynamikę jazdy z najnowszymi osiągnięciami techniki. Na dylematy typu „elegancki kabriolet - czy wyczynowy samochód sportowy” nie ma tutaj miejsca. BMW M3 Cabrio to ekspert od wszystkiego, który reprezentuje typowe cechy wyczynowców z serii M, przyjemność jazdy z otwartym dachem i absolutną funkcjonalność w codziennym użytku.

BMW M3 Cabrio demonstruje swą siłę. I to nie tylko tę pod maską. Jego mocną stroną jest również stylistyka. Szeroka i płaska karoseria już na pierwszy rzut oka zwiastuje tkwiącą w tym aucie moc. Kształty, które robią tak duże wrażenie w BMW M3 Coupé, znajdują w BMW M3 Cabrio jeszcze pełniejszy wyraz, przyjmując jednocześnie wszystkie cechy typowe dla kabrioletów. Boczne „skrzela” poprawiają chłodzenie układu sterowania i są cytatem z legendarnego BMW 507. Charakterystyczne pierścienie świetlne w reflektorach stanowią dodatkową atrakcję.
Samochody BMW M to prawdziwe auta wyczynowe. To samo dotyczy BMW M 3 Cabrio. Swoje zdolności sprinterskie auto zawdzięcza nowemu wysokoobrotowemu silnikowi - sześciocylindrowej jednostce rzędowej o maksymalnych obrotach 8.000 na min. i potężnym przyspieszeniu. Pomimo typowej dla BMW M wysokoobrotowej koncepcji silnika zaczerpniętej z Formuły 1, samochód ten doskonale sprawdza się w zwykłej eksploatacji. BMW M3 Cabrio doskonale demonstruje swoje dynamiczne zdolności, zachowując przy tym elegancję, jakiej oczekujemy od lekkoatletów. Poczuj co znaczy radość za jazdy „pod gołym niebem” w szacie typowej dla serii M.
Czy to zmiana pasa na autostradzie, ostre zakręty, czy długie proste - na układzie jezdnym BMW M3 Cabrio można polegać w każdej sytuacji. Szeroki rozstaw kół korzystnie wpływa na trakcję przy dużych prędkościach i umożliwia sportowy styl jazdy. Zminimalizowana nieresorowana masa pojazdu zapewnia doskonałą przyczepność kół. Adaptacyjna blokada mechanizmu różnicowego - nowość na rynku światowym - gwarantuje optymalną trakcję na zakrętach i przy ruszaniu na grząskim gruncie. Poznaj nieprzeciętne właściwości jezdne tego otwartego, czteroosobowego auta.

Bezpieczeństwo

BMW M3 Cabrio zachwyca mocą i dynamiką jazdy. Aby jednak jazda tym kabrioletem była wola od trosk, bezpieczeństwa pasażerów pilnuje szereg innowacyjnych rozwiązań. Wysoka sztywność karoserii w połączeniu z zabezpieczeniem przeciwkapotażowym oraz system pasów bezpieczeństwa wbudowany w siedzenia sprawiają, że BMW M3 Cabrio stanowi nowy standard bezpieczeństwa pasażerów. Optymalnie dostrojony układ jezdny gwarantuje doskonałą trakcję i pewność kursu. Błyskawiczne zatrzymanie pojazdu możliwe jest dzięki nowym ceramicznym hamulcom tarczowym.
Niezwykle wytrzymałe ceramiczne hamulce tarczowe mają imponującą skuteczność: hamowanie ze 100 km/h do całkowitego zatrzymania trwa jedynie 2,6 sek, a droga hamowania wynosi 35 m.
Seryjne zabezpieczenie przeciwkapotażowe powoduje błyskawiczne wysunięcie tylnych zagłówków, co wspólnie z wysokowytrzymałą ramą przedniej szyby zwiększa bezpieczeństwo.
Do standardowego wyposażenia BMW M3 Cabrio zalicza się system pasów bezpieczeństwa wbudowany w siedzenia. Pasy można idealnie dostosować do wzrostu pasażera.
Specjalnie dopasowany do M3 Cabrio dynamiczny układ kontroli stabilności (DSC) zwiększa stabilność jazdy na śliskiej nawierzchni i zakrętach.

Dane techniczne:

Silnik
pojemność w cm: 3 246,
moc maks. w kW przy obr/min: 252 / 7 900,
maks. moment obrotowy w Nm (obr/min): 365 / 4 900

Inne modele marki BMW:

M3, M5, M6, Seria 1, Seria 3, Seria 7, X1, X3, X5, X6, Z4,

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij