BMW M5

Stylowy wygląd, bezkompromisowe osiągi - BMW M5 definiuje na nowo pojęcie sportowej limuzyny. Wysokoobrotowy silnik V10, 7-biegowa skrzynia SMG z układem Drivelogic i aluminiowy układ jezdny to rozwiązania konstrukcyjne rodem z pojazdów wyścigowych. Mocno zarysowane kontury, unikalne detale serii M i wnętrze łączące atletyczną ergonomię z ekskluzywną przestronnością podkreślają niezwykły charakter samochodu.
Osiągi nie były jeszcze nigdy aż tak zachwycające.


Dzięki dużemu rozstawowi osi i gładkiej obudowie podłogi BMW M5 dosłownie nie sposób oderwać od jezdni. Począwszy od mocno zarysowanego przodu po charakterystyczny profil progów oraz tył z czterema rurami wydechowymi ze stali nierdzewnej, każdy szczegół świadczy o atletycznej elegancji sportowej limuzyny. Materiały wykończeniowe we wnętrzu M5 stanowią idealne połączenie sportowego stylu i komfortu. Osiągi M5 są tak samo wyjątkowe, jak otoczenie, w którym ich doświadczasz.
Kokpit BMW M5 przemawia nawet do najbardziej wytrawnego kierowcy w każdej sytuacji na drodze. Niezrównana biegłość konstruktorów BMW w dziedzinie ergonomii gwarantuje, że wszystkie elementy obsługi są łatwo dostępne. Anatomicznie ukształtowane fotele M obejmują ciało podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością. Natomiast za naciśnięciem jednego przycisku system MDrive Manager aktywuje indywidualnie skonfigurowaną charakterystykę układu jezdnego, zmieniając komfortowe M5 w sportową limuzynę.
Litera M oznacza bezkompromisową moc tego silnika: 507 KM (373 kW), pojemność 5 litrów i maksymalny moment obrotowy 520 Nm przy 6.100 obr./min. Po wciśnięciu pedału gazu wysokoobrotowy silnik V10 odpowiada w jeden możliwy sposób - dostarczając niewiarygodnej mocy. Przy w pełni otwartej przepustnicy silnik może rozpędzić BMW M5 od 0 do 100 km/h w 4,7 sekundy. Zaledwie w dziesięć sekund później samochód osiągnie 200 km/h, na nowo definiując pojęcie mocy.
Płynna jazda, ostra reakcja i sportowa trakcja: układ jezdny BMW M5 został precyzyjnie skonstruowany z myślą o sportowej sile napędu zapewnionej przez silnik V10. Jego bardzo wytrzymała, a jednocześnie lekka konstrukcja zmniejsza obciążenie, w ten sposób przyczyniając się do idealnej masy samochodu sportowego M5. Wraz z dwustopniowym układem dynamicznej kontroli stabilności ta rewolucyjna konstrukcja jeszcze bardziej potęguje godne podziwu cechy układu jezdnego, przez co zapewnia doskonałe zachowanie układu kierowniczego na zakrętach i przy dużych prędkościach.

Bezpieczeństwo

BMW M5 może poszczycić się również doskonałymi osiągnięciami z zakresu bezpieczeństwa. Karoserię cechuje niezwykła sztywność i wytrzymałość. Wymienne strefy zgniotu z przodu i z tyłu pojazdu mogą wytrzymać zderzenie przy prędkości do 15 km/h, nie narażając karoserii właściwej na zniszczenie. Kabina pasażerska jest natomiast wyposażona we wzmocnione elementy boczne i kompleksowy system poduszek powietrznych, kontrolowany przez idealnie dostrojony elektroniczny system bezpieczeństwa.
Unikalne osiągnięcia BMW M5 uzupełniają hamulce wyjątkowej jakości. Wentylowane tarcze hamulcowe stanowią centralny element wysokowydajnego układu hamulcowego. Nawet wysoka temperatura powstająca w wyniku tarcia nie jest w stanie ograniczyć ich niewiarygodnej siły hamowania. Dobrze znany układ dynamicznej kontroli stabilności (DSC) został udoskonalony tak, by spełniać wymagania standardów M5. Wystarczy tylko połączyć system sterowania układem jezdnym z reagowaniem hamulców M5, a osiągniemy jeden rezultat - niezrównane bezpieczeństwo.
Blokada mechanizmu różnicowego M, zaprojektowana do bezkompromisowej jazdy, jest jednocześnie bardzo przydatna na autostradzie, bowiem poprawia trakcję osi tylnej nawet w najtrudniejszych sytuacjach podczas jazdy. Oznacza to lepsze prowadzenie i maksymalną siłę napędową, również na zakrętach pokonywanych z dużą prędkością. Innymi słowy, M5 stanowi doskonałe połączenie mocy i bezpieczeństwa.


Dane techniczne:

Silnik
pojemność w cm: 4 999,
moc maks. w kW przy obr/min: 373 / 7 750,
maks. moment obrotowy w Nm (obr/min): 520 / 6 100

Inne modele marki BMW:

M3, M5, M6, Seria 1, Seria 3, Seria 7, X1, X3, X5, X6, Z4,

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij