BMW Seria 3 (produkowany od 2005) (24 opinie)

Najnowocześniejszy samochód w swojej klasie. Wzór estetyki i płynnego rozwoju mocy. Podobnie jak jej pierwowzór, nowa limuzyna BMW serii 3 jest samochodem szczególnym - nie tylko jest nowoczesna, ale nawet wyprzedza swoje czasy. Co będą potrafić silniki przyszłości? Jak wygląda innowacyjna technologia przełączania biegów? W czym kryje się dziś dynamika przyszłości? Odpowiedź na wszystkie te pytania znajdziesz w nowej limuzynie BMW serii 3. To nowa pasja jazdy.

Stylistyka
Luksus ma wiele twarzy. Dynamiczne linie świateł przednich z podniesionymi kierunkowskazami i lekko skośnymi światłami drogowymi rozpoznawalne są na pierwszy rzut oka. Wygląd zewnętrzny auta zdominowany jest przez duże powierzchnie i zredukowane linie poziome, nadające mu jeszcze więcej wyrazu. Ale nie dość tego: szeroki wachlarz opcji sprawia, że wnętrze limuzyny BMW serii 3, od zawsze łączące w sobie doskonały wygląd i funkcjonalność, w stylowy sposób podkreśla Twą indywidualność.

Układ jezdny
To niezwykłe przeżycie: dzięki ulepszonej charakterystyce układu jezdnego i kierowniczego limuzyna BMW serii 3 stała się jeszcze bardziej sportowa i dynamiczna. Aktywnym kierowcom najbardziej spodoba się jednak sekwencyjna ręczna skrzynia biegów (SMG), dostępna na życzenie jako sportowy wariant ręcznej skrzyni biegów dla modeli 325i i 330i. Ten sposób przełączania biegów, oparty na Formule 1, najlepiej uwydatnia zalety nowego pakietu sportowego dla limuzyny BMW serii 3.
Innowacyjny układ CBC sprawia, że również hamowanie na zakrętach staje się bezpieczniejsze.
Tryb trakcji ADB, zawarty w układzie dynamicznej kontroli stabilności (DSC), sprawia, że sportowa jazda jest jeszcze bezpieczniejsza.
W modelach z napędem na cztery koła ADB+X działa tak jak tradycyjne blokady mechanizmu różnicowego, jednak w odróżnieniu od nich mało waży i nie powoduje przegrzania hamulców.

Bezpieczeństwo
W razie kolizji poduszki chroniące głowę (ITS) otwierają się ukośnie nad oknami bocznymi, a bezpieczny zacisk akumulatora odłącza kabel rozruchu od akumulatora: w kwestii bezpieczeństwa BMW serii 3 od zawsze świeci przykładem. Ale to nie wszystko: czy to dzięki wprowadzeniu funkcji HDC dla modeli z napędem na cztery koła czy układowi DBC, czy to dzięki automatycznej aktywacji świateł mijania, czy montowanym seryjnie reflektorom ksenonowym - BMW serii 3 zasługuje na zaufanie.

Dane techniczne:

Wersje: 318i, 318d, 320i, 320d, 325i ,325d, 330i ,330d, 335i ,335d, 325xi, 330xi, 335xi ,330xd

niezawodność
4.7
komfort
4.6
ekonomia
4.6
wrażenia z jazdy
4.8
Średnia ocen
4.7

Inne modele marki BMW:

M3, M5, M6, Seria 1, Seria 3, Seria 7, X1, X3, X5, X6, Z4,

Foto Moto

  Opinie (24)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.