BMW Seria 7 (produkowany od 2001)

Wyjątkowa limuzyna łączy w sobie niezwykłe cechy - pociągający wygląd z imponującą mocą, siłę ze stylową kulturą pracy, niezależność z wyczuciem elegancji. Z każdej perspektywy pojazd prezentuje się zarówno luksusowo, jak i sportowo, a jego wyjątkową pozycję podkreślają nowo zaprojektowane jednostki napędowe i doskonałe opcje układu jezdnego. Nadszedł czas, by odkryć BMW serii 7 - najbardziej dynamiczną limuzynę najwyższej klasy.

Elegancko wydłużone linie, sportowe krótkie zwisy i charakterystyczna maska silnika z interesująco wyprofilowanymi reflektorami - BMW serii 7 jest wyznawcą niezależnej dynamiki i ekskluzywnej elegancji. Wnętrze zachwyca pasażerów niezwykłą atmosferą. Luksusowa skóra, szlachetne drewno i przejrzysta architektura przestrzeni wyznaczają standardy komfortu jazdy. Prawdziwa przyjemność, którą można spotęgować tylko w jeszcze bardziej obszernej wydłużonej wersji pojazdu.
Niezależnie od zajmowanego miejsca, BMW serii 7 oferuje pasażerom połączenie ekskluzywnej elegancji z przemyślaną ergonomią. Osoby siedzące z tyłu mogą jednym ruchem ręki regulować w wygodny sposób dostępne na życzenie elektryczne fotele komfortowe lub obsługiwać kontrolerem za pośrednictwem opcjonalnego ekranu tylnego system audio, telefon pokładowy lub funkcję TV. Na desce rozdzielczej system iDrive z przejrzystym wyświetlaczem kontrolnym i obsługiwanym intuicyjnie kontrolerem troszczą się o to, by kierowca mógł skoncentrować się przede wszystkim na jednym - radości z jazdy.
Perfekcyjne przełożenie parametrów silnika na osiągi - w BMW serii 7 oprócz harmonijnej sześciobiegowej automatycznej skrzyni biegów troszczy się o to precyzyjnie dostrojony aluminiowy układ jezdny. Stanowi on połączenie dynamiki i komfortu jazdy na najwyższym poziomie i przekonuje zwinnością oraz doskonałym prowadzeniem. Dostępne w wyposażeniu dodatkowym rozszerzenia układu jezdnego "pakiet sportowy" bądź "Adaptive Drive" pozwalają na dalszą indywidualizację wrażeń podczas jazdy samochodem najwyższej klasy.
O tym, jak dobry jest silnik, można przekonać się właściwie dopiero na drodze. Potężne, imponujące przyspieszenie oraz niezwykła kultura pracy silnika z każdym przejechanym kilometrem potwierdzają wyjątkową pozycję jednostek napędowych BMW serii 7. Pięć silników ośmio- i sześciocylindrowych zostało zaprojektowanych na nowo. Jednostka V12 BMW w modelu im 760i/Li nadal stanowi wyznacznik wyjątkowej kultury pracy i służy za przykład fascynującej radości z jazdy

Bezpieczeństwo

Sztywność karoserii tego modelu wyznacza nowe standardy, wysokowydajne hamulce znacznie skracają drogę hamowania, a inteligentne systemy regulacji układu jezdnego, takie jak układ dynamicznej kontroli stabilności (DSC), pomagają dyskretnie kierowcy w sytuacjach krytycznych, natychmiast zapobiegając pod- lub nadsterowności pojazdu. Ekskluzywna radość z jazdy na wszystkich siedzeniach oznacza także, że pomyślano o wszystkim.
Szybciej niż zareagowałby człowiek: w BMW serii 7 sterowany czujnikami system bezpieczeństwa w razie potrzeby błyskawicznie aktywuje decydujące elementy. W przeciągu pięciu setnych sekundy spośród ośmiu dostępnych poduszek powietrznych wyzwalane są z odpowiednią siłą te, które są akurat potrzebne. Jednocześnie w zintegrowany i harmonijny sposób sterowane są napinacze i ograniczniki pasów bezpieczeństwa oraz aktywne zagłówki opcjonalnych foteli komfortowych.


Dane techniczne:

Wersje: 730i 730Li 730d 730Ld 740i 740Li 745d 750i 750Li 760i 760Li

Inne modele marki BMW:

M3, M5, M6, Seria 1, Seria 3, Seria 7, X1, X3, X5, X6, Z4,

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij