BMW Z4 (produkowany od 2002) (2 opinie)

Autentyczne, purystyczne, bezpośrednie: nowe BMW Z4 Roadster to esencja dynamiki. Pozwoli poczuć Ci słońce, wiatr i drogę, jak nigdy dotąd. Dwuosobowy kabriolet: niepowtarzalny z wyglądu, doskonały w prowadzeniu, perfekcyjny w wykonaniu i brawurowy pod względem mocy. Fascynujące auto stworzone, aby poruszać zmysły.

Długa maska silnika, duży rozstaw osi, krótkie zwisy. BMW Z4 Roadster prezentuje typowe proporcje dla tego typu aut. Wyraźnie zarysowane krawędzie i łagodne zaokrąglenia tworzą fascynującą grę światła i cienia. Charakterystyczny tył i nowy sportowy pas przedni dają mu niepowtarzalny charakter. Ta męska stylistyka widoczna jest też we wnętrzu i stanowi doskonałe uzupełnienie ekscytująco sportowego wizerunku auta.
Tym, którzy lubią siać wiatr i zbierać burzę, proponujemy BMW Z4 Roadster z dostępnym w wyposażeniu dodatkowym automatycznym dachem z pilotem radiowym. Dach otwiera się i zamyka za naciśnięciem przycisku w ciągu dziesięciu sekund. Doskonałej estetyki auta nie psuje przy tym stosowany w innych przypadkach pokrowiec. Przy zamkniętym dachu adaptacyjny pojemnik na dach daje jeszcze więcej miejsca w bagażniku. Tylna szyba wykonana jest z odpornego na zadrapania szkła mineralnego i jest podgrzewana
Siła jest fascynująca, szczególnie, gdy możesz ją poskromić. Dostępna w wyposażeniu standardowym 6-biegowa skrzynia manualna wygrywa każdy sprint i cieszy się każdym zakrętem. Dostępna w wyposażeniu dodatkowym 6-biegowa skrzynia automatyczna pozwala w zależności od modelu zmieniać biegi za pomocą dźwigienek na kierownicy i gwarantuje czystą radość z jazdy roadsterem.
Sztywny układ jezdny, niski środek ciężkości, napęd na oś tylną - BMW Z4 Roadster zbudowano tak, że odczuwasz w nim siłę przyciągania zakrętów, serpentyn i pagórków, zapominając o sile ciążenia. Doskonałe rozwiązania techniczne, takie jak układ jezdny o lekkiej konstrukcji czy układ kontroli dynamiki jazdy zapewniają niepowtarzalne prowadzenie i bezkompromisową jazdę roadsterem.

Bezpieczeństwo

Karoseria BMW Z4 Roadster wykonana jest z wysokowytrzymałej stali i nie ulega uszkodzeniu przy zderzeniach z prędkością do 15 km/h. W bardziej krytycznych sytuacjach kierowcę i pasażera chronią ze wszystkich stron cztery poduszki powietrzne oferowane w wyposażeniu standardowym. Inteligentny system bezpieczeństwa ASE (Advanced Safety Electronics) sprawia, że poszczególne poduszki powietrzne wyzwalane są odpowiednio do sytuacji.
Dwa eleganckie, stalowe pałąki antykapotażowe w kolorze rutenu lub antracytowego chromu w modelu 3.0si zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale też bardzo szlachetny wygląd. W razie potrzeby razem ze wzmocnioną ramą przedniej szyba tworzą bezpieczną klatkę bezpieczeństwa dla wszystkich pasażerów.
Podczas hamowania następuje odciążenie tylnych kół, które może spowodować zarzucenie pojazdu. Efektowi przeciwdziała układ kontroli hamowania na zakrętach przez asymetryczny rozdział ciśnienia hamowania. Układ wytwarza w zakresie działania ABS odpowiedni moment stabilizujący. Dzięki temu BMW Z4 Roadster pewnie trzyma kurs nawet przy brawurowym pokonywaniu zakrętów.
Jeszcze większe bezpieczeństwo i gwarancja niezmąconej radości z jazdy: sygnalizacja uszkodzenia opony (RPA) w BMW Z4 Roadster. System minimalizuje niebezpieczeństwo uszkodzenia opony, rozpoznając zmianę ciśnienia w oponach na podstawie różnicy prędkości obrotowej jednego lub kilku kół. Lampka kontrolna na wyświetlaczu układu Check Control na kokpicie automatycznie ostrzega kierowcę.
Jedna lampa ma tu dwie funkcje: światła mijania i światła drogowe. W reflektorach tych zamiast lamp halogenowych zastosowano lampy wypełnione gazem ksenonowym, w których światło wytwarza nie żarnik, lecz łuk elektryczny. W złych warunkach pogodowych i w nocy reflektory biksenonowe z pierścieniami świetlnymi i automatyczną regulacją zasięgu oświetlenia znacznie lepiej oświetlają zarówno jezdnię jak i przestrzeń przed pojazdem, pozwalając wcześniej rozpoznać niebezpieczne sytuacje.

Dane techniczne:

Silnik:
pojemność w cm: 1 995,
moc maks. w kW przy obr/min: 110 / 6 200,
maks. moment obrotowy w Nm (obr/min): 200 / 3 600

Inne modele marki BMW:

M3, M5, M6, Seria 1, Seria 3, Seria 7, X1, X3, X5, X6, Z4,

Foto Moto

  Opinie (2)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.