Wiadomości

stat

Baner przeciwko korkom w Gdyni

Taki baner zawisł przy ul. Chwarznieńskiej w Gdyni.
Taki baner zawisł przy ul. Chwarznieńskiej w Gdyni. fot. galeria Trojmiasto.pl

Przy ul. Chwarznieńskiej zobacz na mapie Gdyni w Gdyni zawisł baner o treści "Hossa, Szczurek! Odblokujcie Chwarzno!" Prezydent Gdyni do jego treści się nie odniesie, bo jest na urlopie poza Gdynią. Deweloper twierdzi natomiast, że nie ma sobie nic do zarzucenia.Jak myślisz, kto przygotował i powiesił ten baner ?

zdenerwowany korkami mieszkaniec

59%

polityk, konkurent Wojciecha Szczurka

41%
Zdjęcie banera na ul. Chwarznieńskiej nadesłał do Raportu z Trójmiasta nasz czytelnik. Bez wątpienia dojazd na Chwarzno to - obok zakorkowanych dróg do północnych dzielnic miasta - najbardziej zapchane ulice w Gdyni.

Czytelnicy podzieleni w sprawie korkówOpinie w Raporcie z Trójmiasta są jednak podzielone. Jedni czytelnicy zwracają uwagę, że kupując mieszkanie z daleka od centrum trzeba brać pod uwagę korki i długi dojazd. Inni przekonują jednak, że nie zawsze można było to przewidzieć, a władze Gdyni zachęcały do osiedlania się w tej części miasta.

- A widzieliście propagowane hasło od kilku lat: "Teraz Gdynia Zachód"???? Jeżeli ogólnie mówiąc władze miasta decydują się zbudować wzorcową dzielnicę, to zaczyna się od planu dróg, a potem od planów osiedli. Nie dziwmy się więc, że zmieniono trasę 147, którą jadąc przez ul. Staniszewskiego autobusy niszczą zawieszenie na drodze ułożonej z płyt typu Jomba (Yomba), no i zwiększa się czas przejazdu o blisko 10 min (na pewno przesiądę się na autobus !!!!) - pisze nasz czytelnik, podpisujący się Irytator.


Wskazany na banerze prezydent Gdyni Wojciech Szczurek do jego treści się nie odniesie, bo jest na urlopie, z którego wróci 18 września.

Deweloper: kreujemy rozwój ChwarznaPrzedstawiciele Hossy przekonują natomiast, że nie mają sobie nic do zarzucenia.

- Rolą dewelopera jest budowa osiedli zgodnie z planem zagospodarowania, co też czynimy, m.in. w obrębie Chwarzna. Z uwagi na fakt, iż niezwykle zależy nam na komforcie przyszłych i obecnych mieszkańców naszych osiedli, dokładamy wszelkich starań, aby okolica, którą kreujemy była zrównoważoną przestrzenią do życia. Przy naszym udziale powstały m.in. warsztaty pod nazwą "Jaka przyszłość Gdyni Zachód", staramy się nieustanie wspierać właściwy rozwoju tej dzielnicy i odpowiednich rozwiązań komunikacyjnych. Niezmiernie cieszy nas fakt, iż władze zdecydowały się na budowę Trasy Kaszubskiej. Z pewnością będzie to znaczący krok w kierunku trwałego pozbycia się uciążliwości komunikacyjnych na tym obszarze - mówi Dorota Kurkowska, dyrektor z Grupy Inwestycyjnej Hossa.
Dyrektor Hossy podaje także w wątpliwość to, że baner wywiesił zdenerwowany korkami mieszkaniec. Sugeruje, że może być to działanie związane ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

- Zastanawia nas, czy tego typu działania nie są przypadkiem inspirowane innymi pobudkami niż wyłącznie troska o dobro mieszkańców - podkreśla Dorota Kurkowska.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (481)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.