Wiadomości

stat

Będzie bezpieczniej na Obłużu

Nowe rozwiązania mają sprawić, że na zjeździe z Estakady będzie bezpieczniej.
Nowe rozwiązania mają sprawić, że na zjeździe z Estakady będzie bezpieczniej. fot. Piotr Manasterski/KFP

Odcinek ul. Kwiatkowskiego za estakadą należy do najbardziej niebezpiecznych w Gdyni. Na szczęście ZDiZ i policja wprowadzają już zmiany, które mają pomóc kierowcom i pieszym.Czy okolice Estakady Kwiatkowskiego są bezpieczne?

nie, kierowcy pędzą tamtędy, jakby jechali po autostradzie

46%

jest tak samo jak na innych drogach

40%

jest bezpieczniej dzięki bezkolizyjnym zjazdom

14%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 412
Najgorzej jest na skrzyżowaniu ul. Podgórskiej i ul. Kwiatkowskiego zobacz na mapie Gdyni. Zostały tam jednak postawione znaki ostrzegawcze, a lada dzień zakończy się malowanie pasów na jezdni. Zarząd Dróg i Zieleni wzmocni oświetlenie, zamontuje również nowe światła pulsacyjne, które mają przypominać kierowcom o tym, że muszą uważać na pieszych. Zresztą kierowcy też mogą liczyć na ułatwienia.

- Odcinek od ul. płk. Dąbka zobacz na mapie Gdyni do estakady częściej będzie patrolować policja. Powstanie też odrębny lewoskręt - mówi radny Gdyni Jerzy Miotke.

Na skrzyżowaniu nie stanie fotoradar. Większość wypadków w tym miejscu nie zdarza się bowiem z powodu przekraczania dozwolonej prędkości. Poza tym fotoradary stoją już nieopodal - na Estakadzie Kwiatkowskiego oraz przy ul. płk. Dąbka.

Mimo to skrzyżowanie ul. Podgórskiej i Kwiatkowskiego należy do bardzo niebezpiecznych. W zeszłym roku doszło tam do ponad 100 kolizji, były też ofiary śmiertelne. - Zdajemy sobie z tego sprawę, stąd prace nad poprawą bezpieczeństwa. Jeśli te środki nie pomogą, wspólnie z policją i przedstawicielami ZDiZ wprowadzimy bardziej radykalne rozwiązania. Mam jednak nadzieję, że nie będą potrzebne - mówi Jerzy Miotke.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (81)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wydarzenia