Wiadomości

stat

Bezpłatne szkolenie dla starszych kierowców

Szkolenie dla dojrzałych kierowców odbędzie się 8 grudnia.
Szkolenie dla dojrzałych kierowców odbędzie się 8 grudnia. mat. prasowe

Bezpłatne szkolenie dla starszych kierowców organizuje gdyńska szkoła jazdy. - Jest wiele świadomych osób, które zdają sobie sprawę z tego, że ich wiedza powinna być odświeżona. Zwłaszcza że jesteśmy w przededniu wprowadzenia nowych przepisów - podkreśla Maja Surała z Elka School Gdynia.Łapiesz się na tym, że nie znasz niektórych przepisów drogowych?

nie, znam je doskonale 22%
czasami, ale tych mniej istotnych 47%
tak, mimo że mam prawo jazdy 28%
tak, ale nie mam prawa jazdy 3%
zakończona Łącznie głosów: 407
O tym, że część kierowców, pieszych czy rowerzystów powinno przejść dodatkowe szkolenia, przekonana jest większość Polaków. Jednocześnie z badań wynika, że większość kierowców uważa, że ich umiejętności prowadzenia pojazdów są wyższe niż przeciętne. I kółko się zamyka, ale na szczęście nie zawsze.

- Zgłasza się do nas coraz więcej osób, które mają prawo jazdy od 20-30 lat i same przyznają, że powinny odświeżyć wiedzę. Dlatego zdecydowaliśmy się na organizację darmowego szkolenia, które może sprawić, że na naszych drogach będzie bezpieczniej - mówi Maja Surała z Elka School Gdynia.

Czego trzeba uczyć kierowców?Nowością dla części kierowców będzie m.in. konieczność tworzenia korytarza życia.
Nowością dla części kierowców będzie m.in. konieczność tworzenia korytarza życia. fot. galeria Trojmiasto.pl
Kierowcy, którzy mają prawo jazdy od wielu lat, teoretycznie - a często tak jest w praktyce - mogą nie znać przepisów, które zostały wprowadzone w ostatnich latach.

Dotyczy to choćby:

  1. strefy zamieszkania, w której parkować można tylko w wyznaczonych miejscach, pierwszeństwo mają piesi, a kierowcy nie mogą jeździć szybciej niż 20 km/h
  2. strefy Tempo 30, w której ograniczenie prędkości nie jest odwoływane przez np. skrzyżowanie, ale dopiero osobnym znakiem,
  3. obowiązkowej jeździe na suwak,
  4. obowiązku tworzenia tzw. korytarzy życia.


- Szczególnie te dwa ostatnie przepisy mogą zaskoczyć niektórych kierowców, więc najlepiej, by tych nieuświadomionych na drogach było jak najmniej - podkreśla Maja Surała z Elka School Gdynia.
Organizatorzy szkolenia liczą też na otwarte pytania i aktywność grupy, która będzie mogła za darmo poszerzyć lub odświeżyć swoją wiedzę. Wcześniej podobne szkolenie przeprowadzono dla rowerzystów.

Na szkolenie, które odbędzie się 8 grudnia, można zapisywać się pod numerami telefonu: 58 621 15 15, 512 158 688 oraz przez e-mail: sekretariat@elkaschool.pl

Opinie (76) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Liftback to: