• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

"Boi się utraty prawka, dlatego jeździ jak zawalidroga"

Karol
14 stycznia 2023, godz. 06:00 
Opinie (162)
"Najpierw jeżdżą jak piraci drogowi, ale jak zbliżają się do niebezpiecznej granicy 24 punktów karnych, zaczynają jeździć jak amatorzy". "Najpierw jeżdżą jak piraci drogowi, ale jak zbliżają się do niebezpiecznej granicy 24 punktów karnych, zaczynają jeździć jak amatorzy".

Jeżdżą szybko, kolekcjonują punkty karne, a jak już zbliżają się do niebezpiecznej granicy 24 punktów karnych, zaczynają jeździć jak... żółtodzioby. Znam wielu takich kierowców - napisał do nas pan Karol, czytelnik Trojmiasto.pl. Poniżej prezentujemy jego list.Jakbyś jeździł(a) gdybyś miał(a) 15 punktów karnych na koncie?

Boją się utraty prawa jazdyMam wielu znajomych, którzy posiadają drogie samochody z mocnymi silnikami, których raczej nie oszczędzają na drodze. Co tu dużo pisać - lubią jeździć szybko, często przekraczając dozwoloną prędkość dość wyraźnie. Wielu z nich stało się poniekąd kolekcjonerami punktów karnych, a jako że są osobami zamożnymi, to wysokie kwoty mandatów ich nie odstraszają, bolączką są za to punkty karny.

Jeżdżą podejrzanie wolnoI kiedy już zbliżają się do niebezpiecznej granicy utraty prawa jazdy - nagle zaczynają jeździć jak nieopierzeni kierowcy, którzy dopiero odebrali "prawko". Wynika to z pewnego paraliżu przed utratą uprawnień. Problem w tym, że ich styl zmienia się diametralnie, wręcz podejrzanie dla policji.

Zmiany w przepisach. Co się zmieniło od 17 września 2022 r.? Zmiany w przepisach. Co się zmieniło od 17 września 2022 r.?

Policja nie wlepi mandatu za przekroczenie prędkości o 10 km/hPrzykład: normalny ruch na drodze z ograniczeniem do 50 km/h to z reguły około 65 km/h. Oni jadą z prędkością 40-45 km/h, no już maksymalnie 50 km/h. Ale w ich głowach to już niemal jazda bez trzymanki. Zapominają o tym, że policja za przekroczenie prędkości o 10-15 km/h np. na al. Grunwaldzkiej - nie zatrzyma nas (prawdopodobnie) do kontroli i nie wlepi nam za to wykroczenie mandatu. Funkcjonariusze wyłapują z reguły tych, którzy faktycznie przesadzą z prędkością.

Taryfikator mandatów 2023. Jaka będzie cena brawurowej jazdy? Taryfikator mandatów 2023. Jaka będzie cena brawurowej jazdy?
Karol

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (162)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

1/8 mili - Street Meeting Race v1

29 zł
zlot, zawody / wyścigi

Street Meeting Show

39 zł
pokaz

Sprawdź się

Sprawdź się

Phantom to flagowa limuzyna:

 

Najczęściej czytane