Cadillac BLS (produkowany od 2006) (1 opinia)

Cadillac BLS jest pierwszym autem amerykańskiej marki zaprojektowanym specjalnie dla europejskiego klienta, choć z typową dla Cadillaca stylistyką. Jest to także pierwszy model, który oferowany jest z turbodoładowanym silnikiem diesla.

BLS jest z pewnością ciekawą alternatywą w tym segmencie aut. Bogata lista wyposażenia standardowego, bardzo dobre osiągi i właściwości jezdne wszystkich wersji silnikowych, wysoki poziom komfortu oraz przestronność wnętrza kabiny to tylko niektóre elementy zachęcające do wyboru tego modelu.

Na polskim rynku Cadillac BLS oferowany jest w czterech wersjach silnikowych. Dwie wersje dwulitrowe odpowiednio o mocy 265 i 300 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 265 i 300 Nm przy 2.500 obr/min, przy czym pierwsza oferowana jest do wyboru z pięciobiegową skrzynią manualną lub automatyczną, a druga także z dwoma ale sześciobiegowymi. Najmocniejszą jednostką jest 2,8-litrowy silnik V6 o mocy 255 KM i maksymalnym momencie 350 Nm osiąganym w przedziale od 1800 do 4500 obr/min dostępny z sześciobiegową przekładnią manualną lub automatyczną.

Jednak najciekawszą opcją może okazać się przygotowany specjalnie dla Europejczyków silnik wysokoprężny 1.9 wyposażony w bezobsługowy filtr cząstek stałych osiągający moc 150 KM i maksymalny moment 320 Nm przy 2000-2750 obr/min. Podobnie jak najmocniejsza wersja, wysokoprężnego BLS-a można nabyć z 6-biegową skrzynią manualną lub 6-biegowym automatem.

Dane techniczne:

Silniki: 1,9D, 2,0 T

niezawodność
3.5
komfort
4.0
ekonomia
3.5
wrażenia z jazdy
3.5
Średnia ocen
3.6

Inne modele marki Cadillac:

BLS, CTS, Escalade, SRX, STS,

Foto Moto

  Opinie (1)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.