Cadillac CTS (produkowany od 2007)

DETROIT – Dynamiczny i elegancki, ekspresywny i wyszukany - Cadillac CTS model roku 2008 wyróżnia bardzo efektowny styl. Ten nowy model to nie tylko kolejna odsłona uznanej, charakterystycznej stylistyki marki Cadillac. To przede wszystkim nowatorski produkt na tradycyjnie konserwatywnym rynku luksusowych limuzyn.

Na zewnątrz, jak i wewnątrz, CTS 2008 zaprzecza konwencjonalnym rozwiązaniom. Jego dynamiczny styl stanowi jednocześnie kwintesencję elegancji i oryginalności. To rasowy luksusowy sedan, o wyraźnych cechach sportowego auta. Wyjątkowo nowoczesny nowy CTS w dużej mierze zachowuje klasyczny charakter marki Cadillac.

Od czasu debiutu rynkowego w 2002 roku model CTS wyznacza nowe trendy. Początkowo, jego nadwozie o silnie zarysowanych krawędziach budziło kontrowersje. Szybko jednak zyskało uznanie wielu nabywców, wskazujących właśnie na stylistykę jako główny powód zakupu. Wersja „anno domini 2008” to dalsze rozwinięcie wyraźnych i nowatorskich kształtów nadwozia, ze szczególnym podkreśleniem elegancji.
Dzięki większemu rozstawowi kół nowy 5-osobowy sedan optycznie zyskał na prezencji. Bardziej dynamiczny model CTS przyciąga uwagę nowym kształtem płaszczyzn karoserii. Nadwozie CTS 2008, jak każdego pojazdu ze stajni Cadillac, otrzymało charakterystyczne pionowe lampy przednie i tylne z oświetleniem diodowym, poziome przetłoczenia karoserii i maskę w formie klina. Wszystko to zostało uzupełnione o liczne, dopracowane detale zewnętrzne.

Ukoronowaniem zauważalnej ewolucji nowego CTS jest zupełnie nowe wnętrze. Podobnie jak nadwozie, stanowi współczesną interpretację luksusu i dynamiki, wykorzystując funkcjonalne i estetyczne rozwiązania. Kształt, jakość oraz wykorzystane technologie powodują, że kabina Cadillac CTS stanowi doskonałą syntezę zaawansowanej techniki, precyzji wykonania i szlachetności użytych materiałów.

Nadwozie: sportowy styl i wyjątkowa forma

Ogromne znaczenie dla zmiany wizerunku modelu CTS 2008 miało poszerzenie podwozia poprzez zwiększenie o około 5 cm rozstawu kół, związane z zastosowaniem opcjonalnego napędu na 4 koła. Redukcja prześwitu pomiędzy kołem a błotnikiem spowodowała, że auto zyskało atrakcyjniejszy, mocniejszy wygląd. Sprawia wrażenie niemal przyklejonego do ziemi.

Zwiększenie szerokości podwozia uatrakcyjniło bryłę karoserii – jej boki wyraźnie zbiegają się ku górze. Efektowny wizualnie CTS z szerokimi osiami i wąską linią dachu, oferuje pasażerom zaskakująco przestronne wnętrze.
Szersze, zbieżne powierzchnie boczne, niższa, wyraźniej ukształtowana maska oraz płynne połączenie kół z błotnikami wyrażają niezwykłe możliwości modelu CTS.

Na zewnątrz i w środku, Cadillac CTS 2008 jest wyrazem ewolucji marki ku harmonijnej kombinacji komfortu, technologii i osiągów. Jest dowodem na to, że stworzenie luksusowego sedana budzącego zainteresowanie porównywalne do samochodów sportowych jest jak najbardziej realne.

Dane techniczne:

Silniki: 2.6 i V6 24V 185KM, 3.2 i V6 24V 223KM,

Inne modele marki Cadillac:

BLS, CTS, Escalade, SRX, STS,

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij