Cadillac Escalade (produkowany od 2007)

Escalade to duży SUV, w którym już na pierwszy rzut oka można rozpoznać pojazd „Made in USA”. Mocne linie nadwozia, duży chromowany grill i niemal pionowy przód sprawiają, że auto wyróżnia się na drodze.

Escalade może podróżować siedem osób siedzących w konfiguracji 2+3+2. Pojemność bagażnika przy rozłożonych wszystkich fotelach wynosi 479 l. Po złożeniu siedzeń drugiego rzędu wzrasta do 1708 l, a po całkowitym usunięciu foteli trzeciego rzędu i złożeniu tych z rzędu drugiego do 3 084 l.

Samochód ma stały napęd na obie osie ze skrzynią rozdzielczą. Moment obrotowy przekazywany jest w stosunku 40:60 na tylne i przednie koła.

O właściwe zachowanie na drodze dbają dodatkowo systemy kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy oraz układ aktywnego zawieszenia Road Sensing Suspension, który na podstawie informacji o pokonywanej drodze steruje amortyzatorami o zmiennej charakterystyce pracy, dostosowując stopień absorpcji drgań.

Escalade oferowany jest z jednym tylko silnikiem – benzynową jednostką V8 o pojemności 6,2 l z systemem zmiennych faz rozrządu rozwijającą moc 409 KM przy 5700 obr./min. Jej maksymalny moment obrotowy osiągany przy 4300 obr./min ma wartość 565 Nm.

Dane techniczne:

Silnik: 6.2 V8

Inne modele marki Cadillac:

BLS, CTS, Escalade, SRX, STS,

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij