• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Chce kupić garaż. Oferuje 1 tys. zł za pomoc

mJ
13 listopada 2022, godz. 10:00 
Opinie (68)
Autor tego ogłoszenia chce kupić garaż. Za pomoc w znalezieniu oferuje pieniądze. Autor tego ogłoszenia chce kupić garaż. Za pomoc w znalezieniu oferuje pieniądze.

Przydrożne tabliczki z napisami "kupię działkę w okolicy" albo "kupię mieszkanie" raczej nikogo nie dziwią. Można je spotkać stosunkowo często. My natknęliśmy się na dość niecodzienną tablicę z ogłoszeniem. Jej autor chce kupić garaż i - co ciekawe - płaci za pomoc w znalezieniu obiektu.Czy garażujesz swoje auto?

Ogłoszenie zniknęłoZacznijmy od tego, że baneru z ogłoszeniem kupna garażu... już nie ma. Przed publikacją tego artykułu próbowaliśmy ustalić, do kogo należy stelaż, na którym baner wisiał. Pytanie skierowaliśmy do Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Nazajutrz otrzymaliśmy poniższą odpowiedź, a także informację, że baner zniknął.

- Maszt najprawdopodobniej należy do firm, które wcześniej wywieszały na nim swoje tablice reklamowe. Firmy zostały wezwane do usunięcia konstrukcji po tablicy reklamowej. Baner nie spełnia zasad Uchwały Krajobrazowej Gdańska. Takie działanie jest nielegalne i zdecydowanie jest samowolą. Egzekucją nielegalnych tablic reklamowych - w tym przypadku baneru - zajmuje się dział PU GZDiZ - wyjaśnia Magdalena Kiljan z GZDiZ.
Baner z ogłoszeniem został usunięty. Baner z ogłoszeniem został usunięty.

Garażu na sprzedaż ze świecą szukaćZ kupnem samochodu w dzisiejszych czasach nie ma większego problemu (o ile nie jest to nowy samochód z salonu). Zdaje się, że sprawa wygląda zupełnie inaczej w przypadku domu dla aut, czyli garażu. Szczególnie jeśli ktoś chce kupić, a nie wynająć taki obiekt.

Autorowi ogłoszenia, które kierowcy mijali w Gdańsku przy ul. gen. Henryka DąbrowskiegoMapka, zależy na kupnie garażu. I to bardzo, bo za pomoc w znalezieniu powierzchni oferuje 1 tys. zł. Autor chętnie nabyłby także mieszkanie w okolicy - o czym poinformował drobniejszym drukiem na dole ogłoszenia.

Z kupnem garażu jest problem. Ale z wynajmem nieW naszych ogłoszeniach ofert z garażami na terenie Trójmiasta jest całkiem sporo - aktualnie 56 propozycji. Wszystkie z nich dotyczą jednak wynajmu.

Ceny wahają się od 100 do 1 tys. zł za miesięczny najem garażu. Są to zarówno garaże wolnostojące (w tym m.in. "blaszaki"), jak i miejsca w halach garażowych. Co ciekawe, niektóre wolnostojące garaże, szczególnie te starsze, posiadają tzw. kanał, który służy do napraw pojazdu.

Powierzchnie oferowanych garaży zaczynają się od 5 m kw., a kończą nawet na 30 m kw. Przeciętna powierzchnia wynosi około 15 m kw.

Za wynajem miejsca parkingowego we współdzielonych halach garażowych właściciele życzą sobie średnio 200-400 zł za miesiąc. Wynajem garaży wolnostojących jest nieco droższy.
mJ

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (68)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Sprawdź się

Ile obecnie wynosi limit punktów karnych dla doświadczonego kierowcy?

 

Najczęściej czytane