Chevrolet Cruze (produkowany od 2009) (7 opinii)

Cruze to nowy, kompaktowy model Chevroleta, zaprezentowany w październiku ubiegłego roku podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Dynamiczne, czterodrzwiowe coupe, o ekscytującej i nowoczesnej stylistyce, wzbudziło ogromne zainteresowanie publiczności i mediów. W Europie auto wejdzie do sprzedaży na wiosnę.


ŚMIAŁOŚĆ W RAMACH TRADYCJI

- Naszym celem przy projektowaniu Cruze’a była śmiałość, ale nie rewolucja – mówi główny projektant Taewan Kim. – Chcieliśmy wykonać duży krok naprzód, wyraźnie akcentując wspólny design dla produktów Chevroleta na całym świecie.

Chevrolet Cruze to 5-miejscowy kompaktowy sedan o długości 4,6 m. Szerszy i dłuższy od większości swych rywali, Cruze ma agresywny i zdecydowany wygląd dzięki dużemu rozstawowi osi. Atrakcyjny profil auta dopasowany jest do śmiałej stylizacji przodu wraz z dużymi obudowami lamp przednich, które opasują narożniki oraz rozciągają się na błotniki i maskę.


PIERWSZY AUTOMAT W SEGMENCIE

W momencie premiery na europejskim rynku Cruze będzie dostępny z 16-zaworowymi silnikami benzynowymi 1.6 l, 113 KM oraz 1.8 l, 141 KM, z systemem zmiennych faz rozrządu zarówno dla zaworów wlotowych, jaki wylotowych, zapewniających większą moc, lepszą ekonomię zużycia paliwa oraz niższą emisję spalin. Nowy 2-litrowy turbo-diesel o mocy 150 KM, zapewnia moc przy większej oszczędności paliwa. Pięciobiegowe manualne skrzynie biegów oraz sześciobiegowe przekładnie automatyczne, po raz pierwszy zastosowane w segmencie samochodów kompaktowych Chevroleta, uzupełniają ofertę układu przeniesienia napędu.


Cruze WTCC

Europejski dział Chevroleta zaprezentował w październiku 2008 r. Cruze’a przygotowanego do startów w mistrzostwach świata samochodów turystycznych WTCC w 2009 r. Cruze zastąpi Lacetti, którego wystawiano w zawodach w latach 2005 – 2008. Samochód przechodzi obecnie intensywny program testów.

Dane techniczne:

Silniki: 1.6/113 KM, 1.8/141/KM, diesel 2.0/150 KM

niezawodność
4.8
komfort
4.8
ekonomia
4.5
wrażenia z jazdy
5.0
Średnia ocen
4.8

Inne modele marki Chevrolet:

Aveo, Captiva, Cruze, Epica, Lacetti, Orlando, Rezzo, Spark, Trax,

Foto Moto

  Opinie (7)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.