Chevrolet Trax (produkowany od 2013)

W gamie jednostek napędowych modelu Chevrolet Trax dostępne są do wyboru: turbodoładowany silnik benzynowy 1,4 l, wolnossący silnik benzynowy 1,6 l oraz turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 1,7 litra.

Jednostka 1.4 turbo została wyposażona w żeliwny blok cylindrów, lekką, aluminiową głowicę cylindrów, układ zmiennych faz rozrządu oraz bezobsługowy napęd łańcuchowy.

Silnik oferuje moment obrotowy 200 Nm uzyskiwany w zakresie od 1800 do 4900 obr./min. Prędkość maksymalna wynosi 194 km/h, natomiast przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 9,8 sekundy. Jednostka 1,4 l turbo, współpracując z sześciobiegową przekładnią manualną i napędem na cztery koła, generuje 140 KM (103 kW) mocy i zadowala się według danych fabrycznych średnio 6,4 litra paliwa na 100 kilometrów. Emisja CO2 wynosi 149 g/km.

Diesel o pojemności 1,7 l został wyposażony w podwójny wałek rozrządu w głowicy, turbosprężarkę o zmiennej geometrii, łańcuch napędu rozrządu, zapewniający mniejsze wibracje i niższy poziom hałasu, oraz filtr cząstek stałych.

Silnik rozwija 130 KM (96 kW) mocy i maksymalny moment obrotowy 300 Nm w przedziale od 2000 do 2500 obr./min.

Chevrolet Trax 1,7 l w wersji z napędem na przednie koła i manualną skrzynią biegów przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,6 sekundy. Jest to jednocześnie najoszczędniejsza odmiana tego modelu w gamie. Według danych fabrycznych samochód zużywa w cyklu mieszanym około 4,5 litra oleju napędowego na 100 kilometrów, co przekłada się na emisję CO2 na poziomie 120 g/km.

Silnik benzynowy 1.6 (podobnie jak wersje 1.7 oraz 1.4 z manualną skrzynią biegów) jest oferowany z systemem Start/Stop, który pomaga oszczędzać paliwo. Jednostka generuje 115 KM (85 kW) mocy i maksymalny moment obrotowy 155 Nm (przy 4000 obr./min). Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 12,3 sekundy, natomiast średnie zużycie paliwa to według producenta około 6,5 l/100 km.

Benzynowa turbodoładowana jednostka 1,4 l i wysokoprężny silnik 1,7 l zostały zestawione z sześciobiegową przekładnią manualną, a jednostka o pojemności 1,6 l oferowana jest z pięciostopniową skrzynią biegów. Oprócz tego odmiana z jednostką Diesla o pojemności 1,7 l (FWD) może również współpracować z sześciobiegową skrzynią automatyczną.

W późniejszym terminie automat będzie też dostępny w modelu z silnikiem benzynowym 1.4 turbo.

System AWD poprawia dynamikę jazdy
Układ jezdny najnowszego modelu Chevroleta został zestrojony z uwzględnieniem warunków panujących na europejskich drogach, a nad bezpieczeństwem jazdy czuwają zaawansowane systemy elektroniczne.

Stabilność podczas jazdy zapewnia duży rozstaw kół z przodu i z tyłu, wynoszący 1540 mm, oraz duży rozstaw osi (2555 mm). Odpowiednia charakterystyka prowadzenia to także zasługa zastosowania systemu BFI (body-frame-integral), kolumn McPhersona w przednim zawieszeniu oraz belki skrętnej z tyłu.

Trójramienna kierownica ma gruby wieniec, a jej położenie można regulować w dwóch płaszczyznach. Trax został wyposażony w elektryczny układ wspomagania kierownicy (EPS) ze zintegrowanym systemem zapewniającym sprawne działanie układu przez cały okres użytkowania pojazdu.

Promień skrętu w modelu wyposażonym w 16-calowe obręcze kół wynosi zaledwie 5,45 metra (pomiędzy krawężnikami).

Napęd na cztery koła (AWD), dostępny w połączeniu z silnikiem benzynowym 1,4 l i wysokoprężnym 1,7 l, dodatkowo zwiększa przyczepność i dba o zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas jazdy.

System automatycznie dostosowuje ustawienia do warunków drogowych, zapewniając lepszą trakcję na śliskich i luźnych nawierzchniach.

W momencie uślizgu przednich kół wywołanego jazdą po mokrej, ośnieżonej lub luźnej nawierzchni system AWD automatycznie przenosi moc na koła tylnej osi.

Chevrolet może ciągnąć przyczepę o masie do 1200 kilogramów.

Dane techniczne:

Silniki: 1.4T/140 KM, 1.6/115km, 1.7D/130 KM

Inne modele marki Chevrolet:

Aveo, Captiva, Cruze, Epica, Lacetti, Orlando, Rezzo, Spark, Trax,

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij