Wiadomości

stat

Ciężarówka wjechała w bmw w tunelu pod Martwą Wisłą


W zakorkowanym tunelu pod Martwą Wisłą zobacz na mapie Gdańska doszło w piątek do kolizji. W stojące w korku auto osobowe wjechała ciężarówka. Nikomu nic się nie stało, ale przez kilkadziesiąt minut ruch w kierunku Letnicy był utrudniony.Z jaką prędkością najczęściej poruszasz się tunelem pod Martwą Wisłą?

50 km/h

9%

70 km/h

45%

szybciej niż 70 km/h

29%

szybciej niż 100 km/h

17%
O problemie korków wylewających się na prawy pas tunelu w kierunku Letnicy informowaliśmy już wielokrotnie. W ubiegłym roku, gdy kłopoty się nasiliły i korki pojawiały się niemal każdego dnia, inżynierowie ruchu zadecydowali o czasowym włączaniu sygnalizacji na rondzie przy Marynarki Polskiej, by wstrzymać ruch na górze i pozwolić samochodom wyjeżdżającym z tunelu na płynne włączenie się do ruchu.

Rozwiązanie się sprawdziło, ale tylko na chwilę, bo ruch w tunelu z każdym miesiącem wzrasta. W wakacje padł nowy rekord ruchu pojazdów w tunelu pod Martwą Wisłą. W lipcu i sierpniu obiema rurami pojechało ponad 400 tys. kierowców w każdym miesiącu.

W piątek przed godz. 7 na łącznicy wjazdowej na rondo przy Marynarki Polskiej znów powstał korek, który "wylał się" na prawy pas w tunelu. W stojące na jego końcu bmw w pewnym momencie wjechało auto ciężarowe marki mercedes. Z nagrania z kamer monitoringu w tunelu wynika, że kierowca ciężarówki prawdopodobnie zagapił się i na wyhamowanie i ominięcie korka zabrakło mu miejsca i czasu.

O zdarzeniu jako pierwsi informowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.


- Kierowca mercedesa został ukarany przez policjantów mandatem karnym w wysokości 250 zł - wyjaśnia Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi, nikomu nic się nie stało. Zdarzenie wywołało utrudnienia w ruchu. Prawy pas został wyłączony z ruchu, a na czas sprzątania rozsypanych na jezdni elementów uszkodzonych samochodów trzeba było zamknąć także lewy pas.
Obecnie ruch w tunelu wrócił do normy.

Łącznica z tunelu na rondo powoduje też problemy zimą. Gdy się korkuje, samochody ciężarowe mają problem na stromym podjeździe. Zarządca chciał w tym roku zainstalować tam ogrzewanie jezdni, ale na dwa ogłoszone przetargi nie odpowiedziała ani jedna firma. Postępowanie ma zostać powtórzone, a ogrzewanie zainstalowane w przyszłym roku.

Opinie (170)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Co to jest borygo?