Citroen C2 (produkowany od 2003)

Samochód ten może wygodnie pomieścić 4 osoby i jest uzupełnieniem oferty kompaktowych modeli Citroëna, obok C3 i C3 Pluriel. Prócz odmiennego stylu, nowatorska jest również modułowa koncepcja wnętrza samochodu oraz jedyna w swoim rodzaju konstrukcja klapy bagażnika, zapewniająca łatwy dostęp do niego w każdej sytuacji.

Kompaktowy 3-drzwiowy hatchback, sprawia dynamiczne wrażenie dzięki wyrazistej linii i silnej osobowości. Przy projektowaniu nadwozia postawiono na dynamiczny charakter, odchodząc od spokojnych linii nadwozia choćby poprzez odmienny kształt szyb bocznych. Barwny wystrój wnętrza, wzbogacony o szereg półprzezroczystych elementów, podkreśla nowoczesny charakter samochodu.

Wesoły i nowatorski, C2 oferuje jedyne w swoim rodzaju modułowe rozwiązanie wnętrza. Dwa tylne, niezależne siedzenia, dające się przesuwać i składać, umożliwiają wykorzystanie różnej konfiguracji przestrzeni wnętrza w zależności od potrzeb. Przemyślna konstrukcja tylnej, dwuczęściowej klapy umożliwia, zwłaszcza w mieście, łatwy dostęp do bagażnika w każdej sytuacji, nawet przy niewielkiej ilości wolnego miejsca za samochodem.

Wykazujący się doskonałymi właściwościami jezdnymi, samochód ten z dużą swobodą porusza się po mieście, oferując przy tym przestronne wnętrze z czterema pełnowymiarowymi miejscami. Citroën oferuje obecnie trzy znacznie różniące się między sobą modele, których wspólnymi cechami są doskonałe właściwości jezdne i wysoki stopień bezpieczeństwa. Układ jezdny może być wyposażony w koła o średnicy obręczy nawet do 16 cali, wzmacniające wrażenie auta „mocno osadzonego” na drodze.

W C2 dostępne są (fabrycznie lub w opcji) elementy zwiększające komfort jazdy na ogół spotykane w samochodach wyższej klasy, takie jak elektryczne wspomaganie kierownicy o zmiennej sile działania, automatyczna klimatyzacja, układ wspomagania przy parkowaniu. Pod względem bezpieczeństwa, C2 plasuje się na jednym z czołowych miejsc w swoim segmencie, dzięki systemowi kontroli toru jazdy ESP, systemowi ABS z układem wspomagania nagłego hamowania oraz czterem poduszkom powietrznym.

Zewnętrzne wymiary sytuują C2 wyraźnie w samym środku segmentu 3-drzwiowych samochodów kompaktowych. Długość 3,66 m, szerokość 1,66 m oraz znaczna, sięgająca 1,46 m wysokość spełniają wymogi kompaktowej budowy auta przy identycznej jak w C3, wręcz wyjątkowej ilości miejsca z przodu oraz bardzo jasnym wnętrzu.Uzupełnieniem zestawu elementów zwiększających komfort i przyjemność jazdy jest układ automatycznego ryglowania drzwi i klapy bagażnika podczas jazdy oraz, w zależności od wersji, układ wspomagania przy parkowaniu i elektrycznie sterowane lusterka boczne

Dane techniczne:

Silniki: 1.4i 75KM, 1.6i 16V 125KM

Inne modele marki Citroen:

Berlingo, C-Crosser, C1, C2, C3 Picasso, C4, C4 Picasso, C6, DS3, DS5, Jumper, Nemo, Xsara Picasso,

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij