Citroen C3 (produkowany od 2002) (3 opinie)

Citroen C3 – filigranowy i zwrotny, łączący małe gabaryty z pojemnym wnętrzem. Samochód ten, zbudowany na nowej płycie podłogowej, potrafi połączyć skromne wymiary zewnętrzne z zaskakującą ilością miejsca w środku. Swoboda w kształtowaniu wnętrza do indywidualnych potrzeb zapewniana jest, między innymi, poprzez możliwość zmiany konfiguracji foteli. Skutkuje to znacznym zwiększeniem walorów użytkowych tego modelu, stawiając go w czołówce samochodów niezmiernie przyjaznych zarówno kierowcy jak i pasażerom.

Jeszcze więcej stylu.
Skrócona osłona chłodnicy o zaokrąglonych liniach, złagodzona wydatnymi listwami, z wyraźnie podkreślonym znakiem firmowym i jeszcze bardziej widocznym pasem zderzaka w części dolnej. Charakterystyczne, kryształowe światła tylne. Dzięki C3 życie jest jeszcze piękniejsze i to już na pierwszy rzut oka. Citroën C3 daje więcej przyjemności z jazdy - prowadzi się niezwykle przyjemnie i łatwo. Mechaniczna, elektronicznie sterowana 5-biegowa skrzynia biegów (MAP), wspomaganie kierownicy, elektrycznie sterowane szyby i lusterka wsteczne, C3 natychmiast reaguje na każde polecenie kierowcy. Automatyczna zmiana biegów lub tryb sekwencyjny: do wyboru jednym ruchem. Wybór należy do Ciebie. Prawą dźwignią przy kierownicy zwiększasz przełożenie, lewą redukujesz. Elektryczne wspomaganie kierownicy jest niezwykle łagodne przy wykonywaniu manewrów, jego siła maleje w miarę wzrostu prędkości, przystosowując się do warunków jazdy. Komfort prowadzenia: przednie fotele z regulowaną wysokością i kątem nachylenia oparcia. Szyby z elektrycznym systemem sekwencyjnym i zabezpieczeniem przed przytrzaśnięciem palców. Pilot zamka centralnego zdalnie zamyka i otwiera pojazd.

Citroën C3 oferuje proste w obsłudze rozwiązania technologiczne najnowszej generacji. Kierowanie pojazdem jest łatwiejsze, przyjemność z jazdy większa, a życie jeszcze piękniejsze! Wielofunkcyjny wyświetlacz i zestaw wskaźników są idealnie wbudowane w deskę rozdzielczą i kokpit, nadając wnętrzu sportowy styl. Wszystkie funkcje systemu Audio CD/MP3 z 6 głośnikami są dostępne bez odrywania wzroku od drogi dzięki przyciskom umieszczonym pod kierownicą. Komputer pokładowy wyświetla do wyboru: chwilowe i średnie zużycie paliwa, średnią prędkość, zapas paliwa, odległość już przebytą lub trasę pozostałą do przebycia. Auto jest pod Twoją kontrolą non-stop. Przy parkowaniu czujniki znajdujące się z tyłu pojazdu uruchamiają ostrzegawczy sygnał dźwiękowy w miarę zbliżania się do przeszkody.

Jeszcze więcej komfortu dla wszystkich na pokładzie: Gniazdo 12 V przy tylnych siedzeniach umożliwia podłączenie przenośnych urządzeń elektrycznych. Elektrycznie sterowane szyby obsługiwane są również ze stanowiska kierowcy. Pełna kontrola. Automatycznie sterowana klimatyzacja utrzymuje wybraną temperaturę w kabinie samochodu. Panoramiczny dach Citroëna C3 otwiera się w dziewięciu pozycjach za pomocą sekwencyjnego, obrotowego przełącznika. Osłony przeciwsłoneczne chronią przed promieniami słońca. Dla wygody Citroën C3 oferuje bardzo liczne, praktyczne schowki, np.: siatki umieszczone z tyłu oparć przednich siedzeń. Niezbędne przedmioty znajdą swe miejsce pod ręką kierowcy i pasażera dzięki pojemnym schowkom we wszystkich drzwiach. Tylna kanapa może zostać całkowicie lub częściowo złożona (2/3 - 1/3).

Dane techniczne:

Silniki: 1.1i 61KM, 1.4i 75KM, 1.4i 16V 90KM, 1.6 HDi 90KM, 1.4 HDi 70KM

niezawodność
5.0
komfort
4.0
ekonomia
4.0
wrażenia z jazdy
3.5
Średnia ocen
4.1

Inne modele marki Citroen:

Berlingo, C-Crosser, C1, C2, C3 Picasso, C4, C4 Picasso, C6, DS3, DS5, Jumper, Nemo, Xsara Picasso,

Foto Moto

  Opinie (3)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.