Citroen C6 (produkowany od 2005) (1 opinia)

Nawiązuje do najlepszych tradycji Citroëna – emanuje wyrazistą stylistyką Marki – samochód zaprojektowany na długie trasy – zawiera najnowsze rozwiązania technologiczne. Narodził się nowy Citroën C6, a pierwsze z nim spotkanie wywoła niezapomniane wrażenie.

Citroën C6, który należy do kategorii najwyższej klasy limuzyn wypełnia odnowiony wizerunek gamy samochodów Citroën. Niepowtarzalny i ponadczasowy styl w połączeniu z innowacyjną technologią pozwoliły w przeszłości Marce zająć uznane miejsce pośród samochodów tej klasy.

Citroën C6 posiada wszystkie niezbędne zalety samochodów trójbryłowych: elegancję, wyrafinowanie, przynależność do najwyższej kategorii i łączy je
z wiodącymi wartościami Marki inspirowanymi jej historią i nieustannie odnawianymi. Wyrażają się one poprzez styl i doskonalenie poczucia komfortu w oparciu o awangardowe technologie.

C6 wyróżnia się nieskazitelnością i płynnością linii oraz komfortem wnętrza, dzięki zastosowaniu nowoczesnych i użytecznych rozwiązań technicznych.

System wyświetlania informacji na poziomie wzroku kierującego, alarm niezamierzonego przekroczenia linii (AFIL), kierunkowe reflektory ksenonowe, aktywne zawieszenie ze zmienną amortyzacją oraz nowy silnik wysokoprężny V6 HDi 208 KM to najważniejsze elementy spójnego i innowacyjnego wyposażenia.

Nowoczesna technologia w służbie bezpieczeństwa i komfortu

Citroën C6 potwierdza kreatywne i innowacyjne cechy Marki, która wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, aby zapewnić doskonały komfort i bezpieczeństwo podróżowania.

Citroën C6 proponuje nową koncepcję miejsca kierowcy, łączącą przejrzysty zestaw wskaźników
z dużym centralnym ekranem i systemem wyświetlania danych na poziomie wzroku kierującego. System ten umożliwia wizualizację najważniejszych informacji dotyczących prędkości oraz parametrów nawigacji na szybie przedniej, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa czynnego.

Obok inteligentnych układów wspomagania kierowania, które były już oferowane w modelach C4 i C5, takich jak alarm niezamierzonego przekroczenia linii, wspomaganie parkowania przodem i tyłem, kierunkowe reflektory ksenonowe, regulator i ogranicznik prędkości, Citroën C6 proponuje, po raz pierwszy
w gamie, elektryczny hamulec postojowy.

O przynależności C6 do najwyższego segmentu samochodów świadczy też dobór dwóch silników V6
w wersji benzynowej i diesla, które zapewniają elastyczność i przyjemność prowadzenia : silnika benzynowego 3l 215 KM DIN (155 kW) oraz nowego silnika 2,7 l HDi 208 KM DIN (150 kW) wyposażonego w filtr cząstek stałych. Silniki współpracują z automatyczną, sześcioprzełożeniową skrzynią biegów.

Citroën C6 oferuje też nowe, aktywne zawieszenie ze zmienną amortyzacją, stanowiące wyjątkowe połączenie komfortu, stabilności i dynamiki.

Model C6 wiernie realizuje tradycję limuzyn Citroëna, wykazując niepowtarzalne właściwości jezdne
i zapewniając unikalną atmosferę komfortu podróżowania.

Komfort limuzyny

Wszystkie elementy wnętrza przyczyniają się do jakości życia użytkowników: siedzenia z możliwością wielu regulacji, izolacja akustyczna, komfort termiczny i stanowisko kierowania.

Oryginalne rozwiązanie otoczenia miejsca kierowcy oraz ergonomiczna koncepcja deski rozdzielczej umożliwiają kierującemu pełną koncentrację podczas jazdy, której sprzyjają też boczne, wielowarstwowe szyby skutecznie tłumiące zewnętrzny hałas.

Pasażerowie mogą cieszyć się przestronnym wnętrzem. Elektrycznie przesuwane siedzenia tylne pozwalają na odpoczynek i odprężenie w czasie jazdy. Każdy pasażer dysponuje indywidualną przestrzenią podróżowania.

Schowki w drzwiach zostały zaprojektowane w stylu nawiązującym do nowoczesnego wyposażenia salonu.

Z myślą o komforcie pasażerów został również zaprojektowany układ klimatyzacji z oddzielną regulacją w systemie lewy/prawy oraz przód/tył i z nawiewem wytwarzającym jednorodną warstwę powietrza otaczającą pasażerów z przodu i wywołującą uczucie cudownego komfortu termicznego.
Klasyczny a jednocześnie niepowtarzalny model C6 wyróżnia się w swojej kategorii, zapewniając wszystkie niezbędne cechy samochodu z najwyższego segmentu: elegancję, wyrafinowany styl i klasę, które zostały wzbogacone o awangardowe rozwiązania techniczne i ładunek emocjonalny właściwy marce Citroën.

Dane techniczne:

Silniki: 3.0i 24V 215KM, 2.2 HDi 173KM, 2.7 V6 HDi 208KM

Inne modele marki Citroen:

Berlingo, C-Crosser, C1, C2, C3 Picasso, C4, C4 Picasso, C6, DS3, DS5, Jumper, Nemo, Xsara Picasso,

Foto Moto

  Opinie (1)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.