• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Co dalej z protestem egzaminatorów?

mJ
30 lipca 2022, godz. 06:00 
Opinie (44)
Egzaminy odbywają się planowo - to najważniejsza informacja. Egzaminy odbywają się planowo - to najważniejsza informacja.

Powstanie grupa robocza w sprawie postulatów egzaminatorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego - to pokłosie spotkania przedstawicieli egzaminatorów w resorcie infrastruktury. Jednak najważniejsza informacja jest taka, że egzaminy w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego odbywają się planowo.Cena egzaminu praktycznego na prawo jazdy kat. B jest (140 zł):

Przypomnijmy, że 4 lipca w wojewódzkich ośrodkach w całej Polsce, w których przeprowadza się egzaminy na prawo jazdy, rozpoczęły się protesty egzaminatorów. Kilkudniowe absencje osób egzaminacyjnych (pobrane urlopy na żądanie bądź zwolnienia lekarskie) skutecznie zaburzyły harmonogram przeprowadzania egzaminów. Tylko w Gdańsku i w Gdyni odwołano około 500 egzaminów.

Po tygodniu egzaminowanie w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego wróciło do normy. Jednak egzaminatorzy nie wykluczali wówczas wznowienia protestu. Wszystko zależało od rozmowy z przedstawicielami ministerstwa infrastruktury w sprawie wystosowanych przez egzaminatorów postulatów. O postulatach egzaminatorów przeczytasz w oddzielnym artykule.

W końcu do spotkania w resorcie doszło. Do rozmów zasiedli przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP oraz wiceminister infrastruktury - Rafał Weber, a także osoby z departamentu transportu w ministerstwie.

Najważniejszą decyzją podjętą podczas rozmów jest powołanie specjalnej grupy roboczej. Przedstawiciele egzaminatorów wierzą, że grupa robocza wypracuje zmiany, o które wnioskują i które są zawarte w postulatach. Nie wiadomo jednak, ile osób będzie liczyła grupa i kto wejdzie w jej skład.

Postulaty zostały podzielone na cztery grupy. Egzaminatorzy chcą m.in. zmian programowych w procesie egzaminowania, a także podwyżek wynagrodzeń.

Wydaje się, że przez najbliższe tygodnie sytuacja z protestami egzaminatorów nie powinna się powtórzyć. Dla osób podchodzących do egzaminów na prawo jazdy najważniejsza informacja jest taka, że obecnie egzaminy odbywają się planowo.

Wierzę, że nie zdarzą się już sytuację masowych nieobecności w pracy z powodu choroby. Dołożyliśmy wszelkich starań, a wymagało to sporej pracy, aby zapewnić osobom, których egzaminy zostały odwołane, możliwość podejścia do egzaminu w jak najkrótszym czasie - wyjaśnia Roman Nowak, dyrektor PORD w Gdańsku.

Egzaminowanie kierowców wróciło do normy. Niewykluczony kolejny protest

mJ

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (44)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Spotkanie High Progress w Audi City

spotkanie, dni otwarte

Premiera nowego Lexusa RX

dni otwarte

Street Meeting Poland 2022

zlot

Sprawdź się

Sprawdź się

Której marki modelem jest Mustang?

 

Najczęściej czytane