• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Czy sytuacja drogowa na Dąbrowie uległa poprawie?

mJ
9 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (56)
Czy synchronizacja sygnalizatorów na Dąbrowie uległa poprawie? Czy synchronizacja sygnalizatorów na Dąbrowie uległa poprawie?

Kilka dni temu opublikowaliśmy artykuł naszego czytelnika, który narzekał na źle działającą sygnalizację świetlną na Dąbrowie. W ubiegłym tygodniu nastąpiło uruchomienie sygnalizatorów, które sparaliżowało ruch na ulicach Rdestowej i NowowiczlińskiejMapka. Czy sytuacja uległa poprawie?Problem "świateł" zasygnalizował pan Przemysław z Gdyni w prywatnej wiadomości do naszej redakcji, a także wielu innych czytelników w Raporcie z Trójmiasta.Czy sytuacja drogowa na Dąbrowie po kalibracji sygnalizatorów uległa poprawie?

W pierwszej kolejności o poprawę sytuacji na Dąbrowie zapytaliśmy przedstawicieli gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Poniżej odpowiedź.

- Na wstępie warto zaznaczyć, że zarządcą ruchu na węźle jest GDDKIA. W związku z sygnałami, które docierały również do ZDiZ, wykonano kalibrację systemu sterowania i zgłoszono wykonawcy uwagi do działania systemu. Sytuacja na ul. Nowowiczlińskiej uległa poprawie jeszcze tego samego dnia, gdy sygnalizacja została uruchomiona. Oczywiście wciąż będziemy się przyglądać sytuacji - wyjaśnia Magdalena Wojtkiewicz z ZDiZ w Gdyni.
To samo pytanie zadaliśmy rzecznikowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Sygnalizacja świetlna na węźle Gdynia Wielki Kack przy zjazdach na ul. Nowowiczlińską działa w oparciu o akomodację, dostosowując się do natężeń ruchu na poszczególnych wlotach. Jej działanie obserwujemy na bieżąco, wszystko działa zgodnie z założeniami i zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nie obserwujemy w tym miejscu zatorów drogowych. Dotychczas przyjęliśmy tylko jeden sygnał, bardzo możliwe, że autora wspomnianego artykułu - tłumaczy Piotr Michalski z GDDKiA.
Warto dodać, że GDDKiA nie zarządza skrzyżowaniem ulic Rdestowej z Nowowiczlińską.

Czytelnik: uruchomienie sygnalizatorów sparaliżowało Dąbrowę Czytelnik: uruchomienie sygnalizatorów sparaliżowało Dąbrowę
mJ

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (56)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Wydarzenia

88. urodziny Automobilklubu Morskiego

wystawa, zlot

Street Show 2024

79 - 99 zł
widowisko / show, zlot

Trójmiejski Grill Motocyklowy Moto-Zone

w plenerze

Sprawdź się

Sprawdź się

Bentayga to SUV marki:

 

Najczęściej czytane