• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Czytelniczka: jeździmy wolniej na dwupasmówkach

Aleksandra
31 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Nie da się ukryć, że kierowcy na drogach dwupasmowych jeżdżą wolniej. Nie da się ukryć, że kierowcy na drogach dwupasmowych jeżdżą wolniej.

Większość kierowców nie gna już swoimi samochodami na złamanie karku, szczególnie na drogach dwupasmowych np. S7 do Elbląga - zauważyła nasza czytelniczka, pani Aleksandra. Rzeczywiście coś w tym jest. Pytanie, z jakiego powodu zwolniliśmy? Przyczyn może być kilka.Z czego wynika niższa prędkość na drogach dwupasmowych?

Poniżej prezentujemy wiadomość od pani Aleksandry, czytelniczki Trojmiasto.pl.

Jestem przedstawicielką handlową i bardzo dużo jeżdżę samochodem między miastami. Ku mojemu zdziwieniu ostatnimi czasy zaobserwowałam, że kierowcy wyraźnie zwolnili na dwupasmówkach.

Jeszcze jakiś czas temu większość kierowców na drogach ekspresowych jechało z prędkością oscylującą w granicach 130-140 km/h. Dziś te same osoby zwolniły o około 20 km/h - jadą z prędkością 110-120 km/h. Faktem jest, że sporadycznie wyprzedzają mnie auta jadące powyżej 160 km/h.

Obawa przed wysokim mandatemKierowcy zwolnili, bo obawiają się zatrzymania przez nieoznakowany radiowóz, a w efekcie wlepienia wysokiego mandatu. Kierowcy zwolnili, bo obawiają się zatrzymania przez nieoznakowany radiowóz, a w efekcie wlepienia wysokiego mandatu.
Z czego to wynika? Myślę, że czynników może być kilka. Przede wszystkim strach przed nieoznakowanym radiowozem i surowymi mandatami. Dziś, jeśli przekroczymy dozwoloną prędkość o 41 km/h, policjanci wlepią nam mandat w wysokości 1 tys. zł. A to już boli. I doskonale wiemy, że przekroczenie o tyle dozwolonej prędkości, np. na obwodnicy Trójmiasta, nie jest żadną sztuką. Tym bardziej że są odcinki z ograniczeniem do 100 km/h.

Czytaj także:

Mandaty ostro w górę, ale czy nowe progi są rozsądne?Podwyżka cen paliw6,95 zł za litr oleju napędowego - to cena z początku marca. Dziś ceny dobijają do 7,7 zł za litr. Wysokie ceny na stacjach z pewnością wpłynęły na jazdę kierowców. 6,95 zł za litr oleju napędowego - to cena z początku marca. Dziś ceny dobijają do 7,7 zł za litr. Wysokie ceny na stacjach z pewnością wpłynęły na jazdę kierowców.
Wolniejsza jazda na dwupasmówkach może być także spowodowana wysokimi cenami paliw na stacjach. Jedziemy wolniej - auto spala mniej, a my mniej płacimy za paliwo. Proste. Zresztą jeżdżąc bardzo dużo, wiem, że jest spora różnica w średnim spalaniu samochodu przy prędkości 100-110 km/h a 130-140 km/h. Dziś za litr oleju napędowego płacę około 7,7 zł. Mój samochód spala średnio 8 l paliwa na 100 km, zatem przejechanie takiego odcinka kosztuje ponad 60 zł.


Zmiana stylu jazdyA może po prostu kierowcy zmienili styl jazdy? Jeżdżą bardziej ekonomicznie, a przy tym bezpieczniej? Pamiętajmy również o tym, że rokrocznie na drogach rośnie liczba hybryd i aut elektrycznych. A żeby te samochody spełniały swoją funkcję - trzeba się nauczyć nimi jeździć. Być może to również ma wpływ na niższe prędkości.

Aleksandra

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (115)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ogólnopolski Zlot Mercedesów Rumia 2024

zlot

Zlot motoCYClovy 2024 & II Deadlift Truck Edition

konsultacje, zlot

Parada MINI Rodziny

parada

Sprawdź się

Sprawdź się

Co to jest borygo?

 

Najczęściej czytane