• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Czytelnik: TIR-y blokują drogi, bo bramy wjazdowe są za ciasne

Krzysztof
28 stycznia 2023, godz. 13:00  Raport
Opinie (54)

Na mapie Trójmiasta jest wiele firm, które przyjmują wielkie zestawy ciężarówek z dostawami, ale nie są do tego kompletnie przystosowane - napisał nasz czytelnik. Może przy budowie takich placów warto pomyśleć o lepszych rozwiązaniach chociażby dla wielkich TIR-ów?

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Jak się zachowujesz, gdy inny pojazd zablokuje drogę?

Poniżej prezentujemy list naszego czytelnika, pana Krzysztofa z Gdańska.

Ostatnio utknąłem w korku na dobrych kilka minut, bo ogromna ciężarówka z naczepą nie mogła zmieścić się w ciasnej i wąskiej bramie jakiejś firmy, do której dostarczała towar. Próbując wcisnąć się w bramę - zablokowała ruch i unieruchomiła kilkadziesiąt samochodów.

Absolutnie nie mam pretensji do kierowcy, który kilkukrotnie próbował wpasować długi zestaw w kilkumetrową bramę. Na pewno chłopak był mocno zestresowany całą tą sytuacją i niepowodzeniem, a przecież po obu stronach sznury aut coraz mocniej się wydłużały. Nikt jednak nie trąbił, nie okazywał swojego zdenerwowania.

Lód spadający z ciężarówek to duże niebezpieczeństwo Lód spadający z ciężarówek to duże niebezpieczeństwo
W końcu po którymś razie "łamania" naczepy przy eskorcie dwóch czy trzech osób - udało mu się wjechać na posesję. Konkluzja tej historii jest taka, że wiele firm kompletnie nie dba o zapewnienie odpowiednich warunków dla chociażby dużych dostawców. A później tworzą się takie sytuacje, jak ta na filmie.

Bycie kierowcą dużej ciężarówki to niełatwa sztuka. Często muszą mierzyć się z takimi sytuacjami, ciasnymi uliczkami, wąskimi bramami, niskimi wiaduktami, a niekiedy nawet grząskim gruntem.
Krzysztof

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (54)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

1/8 mili - Street Meeting Race v1

29 zł
zlot, zawody / wyścigi

Street Meeting Show

39 zł
pokaz

Sprawdź się

Sprawdź się

Toyota Mirai to auto zasilane:

 

Najczęściej czytane