Czytelnik: dlaczego często parkujemy samolubnie?

To chyba idealny przykład samolubnego parkowania.
To chyba idealny przykład samolubnego parkowania. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

Na ulicach wciąż przybywa samochodów, a parkowanie w centrum miasta staje się coraz bardziej uciążliwe. Nad problemem pochylił się nasz czytelnik, który zauważył, że kierowcy często parkują swoja auta bardzo samolubnie. A to jeszcze bardziej utrudnia znalezienie wolnego miejsca.Czy kiedykolwiek podczas parkowania swojego auta przyblokowałe(a)ś inny pojazd?

Zobacz wyniki (492)
Poniżej prezentujemy list, który otrzymaliśmy od naszego czytelnika, pana Pawła z Gdańska.

Nie bądźmy samolubniParkowanie w centrum miasta nigdy nie było łatwe, ale dziś znalezienie miejsca graniczy z cudem. Powodów jest kilka, a tym głównym jest oczywiście większa liczba samochodów na naszych ulicach. Chciałbym jednak poruszyć inny problem, który też na to wpływa. To egoistyczne parkowanie.

Mam na myśli przede wszystkim parkowanie równoległe. Dlaczego kierowcy, parkując swoje auto właśnie w ten sposób, myślą tylko o sobie? Bardzo wiele osób pozostawia zbyt duży odstęp od sąsiadujących pojazdów czy słupa/znaku, a jednocześnie zbyt mały, by mógł tam zaparkować inny samochód. No chyba że jest to smart. Parkując samochód równolegle, wystarczy pozostawić sobie trochę miejsca na wyjazd i ewentualne otwarcie klapy bagażnika.

Czytaj także:

Parkują tak, że krew zalewa. Najczęstsze grzechy kierowcówDlaczego kierowcy pozostawiają tak dużo miejsca? Odpowiedź jest prosta: to kwestia komfortu psychicznego. Nie chcą mieć problemów przy wyjeździe. I to rozumiem, ale w większości przypadków te przerwy są dużo za duże. A kilka takich aut w rzędzie, z tak dużymi odstępami sprawia, że zamiast - załóżmy - 10 miejsc parkingowych do dyspozycji kierowców pozostaje 6 czy 7. W skali całego miasta można już mówić o setkach zmarnowanych miejsc.

Wyczucie - słowo klucz


Parkowanie na "całusa".

Stąd mam prośbę do wszystkich kierowców - nie myślcie tylko o sobie, gdy parkujecie swoje auta. Jeśli robicie to równolegle, zostawcie sobie trochę miejsca na wyjazd, ale nie blokujcie innym możliwości zaparkowania.

Róbmy to z wyczuciem, bo oczywiście nie brakuje kierowców, którzy parkują "na żyletki". To z kolei zakrawa już o chamskie zachowanie, praktycznie uniemożliwiające wyjazd zastawionemu samochodowi.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (127)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Mikołaje na Motocyklach
Mikołaje na Motocyklach
zlot
gru 5
niedziela, g. 10:00
Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk
II urodziny SM Poland - Świąteczne spotkanie
II urodziny SM Poland - Świąteczne...
zlot
gru 10
piątek, g. 18:00
Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk

Sprawdź się

Sprawdź się

Chademo to: