• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Czytelnik: policja łapie nie tam, gdzie trzeba

Michał
13 maja 2023, godz. 06:00 
Opinie (188)
Kierowcy w prześmiewczy sposób nazwali punkt kontroli drogowej na obwodnicy. To tzw. komisariat IKEA. Kierowcy w prześmiewczy sposób nazwali punkt kontroli drogowej na obwodnicy. To tzw. komisariat IKEA.

"Policja zamiast znaleźć skuteczne rozwiązanie na duży problem, idzie na łatwiznę i woli nabijać licznik wystawionych mandatów" - napisał nasz czytelnik, pan Michał. Co miał dokładnie na myśli? Poniżej publikujemy całą treść jego wiadomości do naszej redakcji.Czy widujesz na obwodnicy patrole policji (także te nieoznakowane)?

Przez cały rok niemal dzień w dzień podróżuję Obwodnicą Trójmiasta od Gdańska do Gdyni. W zasadzie nie ma dnia, żebym nie trafił na korek spowodowany kolizją bądź wypadkiem.

Często myślę, jak można tego uniknąć. Co z tym zrobić? Czy np. policja próbuje z tym walczyć? Mamy przecież w Trójmieście policyjną grupę Speed, jest bardzo dużo patroli drogówki z nowoczesnymi "suszarkami". Co to daje? Policjanci z grupy Speed regularnie kursują tam, gdzie... wypadków nie ma albo jest ich bardzo mało. Często można ich spotkać np. między Gdańskiem Głównym a Wrzeszczem na trzypasmowej drodze z ograniczeniem do 50 km/h.

A przykładowo policja "susząca" na obwodnicy ustawia się na tzw. komisariacie IKEA, czyli zatoczce na pasie zjazdowym z ekspresówki. Wyłapując kierowców, którzy nie zdążyli jeszcze zwolnić. Ewidentnie wygląda to na łatwy zarobek, a nie zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Punkt policyjnej kontroli przy IKEA otrzymał prześmiewczą lokalizację na mapie Punkt policyjnej kontroli przy IKEA otrzymał prześmiewczą lokalizację na mapie

Policja powinna kursować po obwodnicyNo więc, co można zrobić, żeby to poprawić? Moja sugestia jest taka, aby te same patrole zamiast stać i "suszyć" kierowców, którzy na "pięćdziesiątce" jechali 65 km/h, po prostu były, kursowały na obwodnicy od autostrady po samą Gdynię i z powrotem. Co zdecydowanie wymusiłoby na kierowcach zdjęcie nogi z gazu. Wydaje mi się, że ten prosty zabieg zmniejszyłby liczbę kolizji i wypadków na Obwodnicy Trójmiasta.

Tylko niestety jest jeden zasadniczy problem. Policja zamiast znaleźć skuteczne rozwiązanie na bardzo realny i duży problem... wybiera wygodne i łatwe rozwiązanie na nabijanie licznika wystawionych mandatów, a patrole po obwodnicy nie dadzą żadnego zarobku.

Czytelnik: policja łapie nie tam gdzie trzeba (29 opinii)

To może drodzy kierowcy zróbcie psikusa policjantom i zacznijcie jeździć przepisowo. Co to za głupie wywody że policja nie stoi tam gdzie powinna. Czy to znaczy że są miejsca gdzie można sobie łamać przepisy ? Z tego co widzę to czy to jest droga osiedlowa czy autostrada to praktycznie nikt nie jeździ przepisowo. Wstyd kierowczyki i jeszcze się unosić i psioczyć. Wszyscy winni ale nie wy
To może drodzy kierowcy zróbcie psikusa policjantom i zacznijcie jeździć przepisowo. Co to za głupie wywody że policja nie stoi tam gdzie powinna. Czy to znaczy że są miejsca gdzie można sobie łamać przepisy ? Z tego co widzę to czy to jest droga osiedlowa czy autostrada to praktycznie nikt nie jeździ przepisowo. Wstyd kierowczyki i jeszcze się unosić i psioczyć. Wszyscy winni ale nie wy Zobacz więcej
Michał

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (188)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

XI Parada MINI Rodziny

zlot

Street Meeting Show

39 zł
pokaz

Pomorskie Targi Autokosmetyki 2023

targi

Sprawdź się

Sprawdź się

Quattro to napęd na wszystkie koła stosowany w autach marki:

 

Najczęściej czytane