• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Czytelnik: skrzyżowania równorzędne często przeszkadzają

Andrzej
24 września 2023, godz. 06:00 
Opinie (174)
Niektóre skrzyżowania równorzędne pozbawione są logiki. Niektóre skrzyżowania równorzędne pozbawione są logiki.

Uważam, że w wielu miejscach skrzyżowania równorzędne są po prostu bez sensu - napisał w liście do naszej redakcji pan Andrzej. Czy zgadzacie się z teorią naszego czytelnika?Skrzyżowań równorzędnych w Trójmieście jest:

Poniżej pełna treść wiadomości od naszego czytelnika.

Jestem mieszkańcem Gdańska od ośmiu lat. Kiedy się tu osiedliłem na stałe - mocno zaskoczyła mnie liczba skrzyżowań równorzędnych. W zasadzie na większości dużych osiedli napotykamy na skrzyżowania równorzędne. Musiałem się do nowej sytuacji przyzwyczaić i wbić sobie do głowy, że często jadąc - wydawałoby się - drogą z pierwszeństwem, na skrzyżowaniach tego pierwszeństwa wcale nie mam.

Skrzyżowania równorzędne przeszkadzają?Dlaczego napisałem do redakcji? Bo moim zdaniem wiele z tych skrzyżowań równorzędnych z zasadą "prawej ręki" są po prostu pozbawione logiki. Często przeszkadzają w utrzymaniu płynnej jazdy, a do tego bywają po prostu niebezpieczne.

Bywa, że trzeba ustępować przejazdu samochodom wyjeżdżającym z ulic ze sporadycznym ruchem kilku aut na godzinę.

Wracają kursy redukujące punkty karne. Cena: 900 zł Wracają kursy redukujące punkty karne. Cena: 900 złTu przykład z Gdyni i dobrze oznakowanego skrzyżowania. Mimo to, kierowcy popełniają błędy. Tu przykład z Gdyni i dobrze oznakowanego skrzyżowania. Mimo to, kierowcy popełniają błędy.

Jadą niby "główną" drogą i zapominająKilkukrotnie byłem świadkiem groźnych sytuacji, w których to kierowcy zapominali, że wjeżdżają na skrzyżowanie równorzędne, bo byli przekonani, że jadą "główną" drogą.

Oczywiście są miejsca, w których skrzyżowania równorzędne sprawdzają się bardzo dobrze, bo ich zadaniem jest uspokajanie ruchu. I tego nie neguję. Myślę jednak, że warto byłoby zrobić mały rekonesans i zlikwidować kilka zupełnie niepotrzebnych skrzyżowań równorzędnych, które nic nie wnoszą.

Andrzej

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (174)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

WOŚP Kolej na Strzyżę 2024 pokaz makiet

warsztaty, pokaz

Street Meeting Show 2024

zlot

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku do użytku kierowców oddano pierwszy odcinek trójmiejskiej obwodnicy?

 

Najczęściej czytane