• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Czytelnik: straż leśna upomina parkujących grzybiarzy. I bardzo dobrze

Jarosław
19 września 2022, godz. 12:00 
Opinie (52)

Jeden z naszych czytelników, pan Jarosław z Gdyni, wybrał się na grzyby do pobliskiego lasu w Chwarznie-WiczlinieMapka. Jeszcze przed rozpoczęciem grzybobrania natknął się na patrol straży leśnej, który pilnował porządku w swojej okolicy, i upominał źle parkujących kierowców.Czy lubisz zbierać grzyby?

Poniżej publikujemy relację naszego czytelnika. Film został opublikowany także w Raporcie z Trójmiasta.

Kilka dni temu wybrałem się z rodziną na grzyby. Szybka rundka po lesie. Wybraliśmy Chwarzno-Wiczlino. Gdy dojechaliśmy na miejsce, stanęliśmy na dziko. Jako że przed nami już ktoś pozostawił swój samochód, poszliśmy jego śladem.

Zanim zarzuciliśmy kalosze na stopy, postanowiliśmy na szybko coś przekąsić, i wówczas podjechał do nas patrol straży leśnej. W krótkiej pogawędce (całość zarejestrowała kamera pokładowa w moim aucie) strażnik poprosił o przestawienie auta na parking do tego przeznaczony. Nie dyskutowałem, bo wiedziałem, że ma rację. Przestawiliśmy samochód we wskazane miejsce. Można kulturalnie załatwić sprawę, bez zbędnych nerwów? Ano można.

Dlatego też chciałbym pochwalić patrolujących strażników leśnych, którzy po pierwsze - pilnują porządku na swoim podwórku, a po drugie - załatwiają sprawę po ludzku, bez straszenia mandatami itp.

Przesłałem do redakcji artykuł i film, jako przestrogę dla innych parkujących grzybiarzy. Być może w ten sposób unikniecie mandatów. Gwoli ścisłości: grzywna może wynieść od 20 do 500 zł za pojedyncze wykroczenie, albo nawet do 1 tys. zł za kilka wykroczeń.

  • Tu można legalnie parkować.
Jarosław

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (52)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Spotkanie High Progress w Audi City

spotkanie, dni otwarte

Premiera nowego Lexusa RX

dni otwarte

Street Meeting Poland 2022

zlot

Sprawdź się

Sprawdź się

W Polsce limit prędkości na autostradzie wynosi:

 

Najczęściej czytane