Dacia Duster (produkowany od 2010) (8 opinii)

Konstrukcja Dustera pozwala pokonać każdy rodzaj drogi. Ze względu na zróżnicowane potrzeby klientów model będzie dostępny w wersji 4x4 i 4x2. Wersja 4x2 spełnia potrzeby klientów poszukujących samochodu o wysokim zawieszeniu, który wszędzie wjedzie, z wysoko umieszczonym miejscem kierowcy, dającym poczucie bezpieczeństwa, niepotrzebujących jednak na co dzień napędu na cztery koła.

Wzmocnione podwozie Dacii Duster jest przystosowane do użytku terenowego dzięki:
- dużemu prześwitowi (do 210 mm)
- krótkiemu zwisowi (822 mm z przodu, 820 mm z tyłu)
- dużemu kątowi natarcia i zejścia (30° kąt natarcia i 36° kąt zejścia)

Dacia Duster jest samochodem łatwym w obsłudze. Stosunkowo niska masa wynosząca od 1160 kg w wersji 4x2 i od 1250 kg w wersji 4x4, w połączeniu z kompaktowymi wymiarami sprawia, że jest to auto wyjątkowo zwrotne.

Dacia Duster została opracowana na płycie podłogowej Logana i jest wyposażona w zawieszenie przednie typu Mac Pherson z wahaczem trójkątnym. Wersje 4x4 posiadają wielowahaczowe zawieszenie tylne typu Mac Pherson. Wersje 4x2 są wyposażone w sprężystą oś tylną typu H o programowanej charakterystyce pracy, co pozwala na zwiększenie pojemności bagażnika. Obie wersje posiadają duży skok zawieszenia, co podnosi komfort i zapewnia lepsze własności motoryczne.

W Dacii Duster wykorzystano uznane doświadczenie grupy Renault w dziedzinie bezpieczeństwa. Terenowy model Dacii posiada system ABS Bosch 8.1 z korektorem siły hamowania (EBV) oraz system wspomagania nagłego hamowania.

Dacia Duster jest pierwszym samochodem marki wyposażonym (w opcji) w niektórych wersjach w układ dynamicznej kontroli toru jazdy (ESC), system kontroli podsterowności oraz zapobiegania poślizgowi kół pędnych (ASR). Opcja ta pozwala na przeniesienie momentu obrotowego w trybie 4x4 w przypadku poślizgu jednego z kół, co zapewnia lepszy rozkład sił napędowych pomiędzy przednimi i tylnymi kołami.

W zakresie bezpieczeństwa biernego Dacia Duster, dostępna na rynku europejskim, jest seryjnie wyposażona w dwie czołowe poduszki powietrzne i 3-punktowe pasy bezpieczeństwa z ogranicznikami napięcia na przednich miejscach, które mogą być uzupełnione pirotechnicznymi napinaczami. Dodatkowo w zależności od wersji może posiadać dwie boczne poduszki powietrzne chroniące głowę i klatkę piersiową.

Dane techniczne:

Silniki: 1.6 108 KM,1.6 16V 110 KM, diesel 1.5 84/104 KM

niezawodność
4.0
komfort
4.4
ekonomia
4.6
wrażenia z jazdy
4.4
Średnia ocen
4.3

Inne modele marki Dacia:

Duster, Logan, Sandero,

Opinie (8)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.