• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Dlaczego mandaty płacimy w Opolu?

as
18 listopada 2021, godz. 12:00 
Opinie (76)
Pan Bartek był zdezorientowany, gdy zobaczył w blankiecie adresata - I Urząd Skarbowy w Opolu. Pan Bartek był zdezorientowany, gdy zobaczył w blankiecie adresata - I Urząd Skarbowy w Opolu.

Odpowiedzi na pytanie postawione w tytule artykułu szuka pan Bartek, który niedawno dostał od policji mandat za spowodowaną przez niego kolizję. - Gdy miałem wykonać przelew, zdziwiłem się, że adresatem ma być Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu. Myślałem, że to jakaś pomyłka - mówi czytelnik Trojmiasto.plKiedy ostatni raz dostałe(a)ś mandat od policji?

Pan Bartek, czytelnik Trojmiasto.pl, kilka dni temu miał kolizję, której był sprawcą. W związku z tym policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, nałożyli na pana Bartka mandat karny w wysokości 300 zł.

- Mogłem zapłacić na miejscu kartą, ale z jakichś przyczyn jestem uprzedzony do tego typu załatwiania spraw. Wolę zrobić przelew i mieć wszystko na piśmie - a raczej w internecie - tłumaczy pan Bartek i dodaje: - Gdy przyjechałem do domu, chciałem zrobić przelew, ale nie bardzo pasowało mi, że w druku, który dostałem od policji, widnieje Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu. No bo jak mandat, który dostałem w Gdańsku, mam zapłacić urzędowi z Opola?
Czytaj także:

Nowe stawki mandatów mają zmusić kierowców do ostrożniejszej jazdyMandaty w Opolu płacimy od 1 stycznia 2016 r.Choć wpłaty z tytułu grzywien nałożonych mandatem przez policję opłacamy w Opolu już od blisko sześciu lat, to jednak nie wszyscy jeszcze o tym wiedzą.

- Ostatni mandat dostałem chyba w 2014 r. i z tego, co pamiętam, nie musiałem robić przelewu do urzędu w Opolu. Stąd też moje zdziwienie i zakłopotanie - dodaje pan Bartek.

Zgodnie ze zmianą, która miała miejsce w 2016 r., naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu przejął zadania związane ze ściąganiem opłat za mandaty
, które przed 2016 r. były realizowane przez poszczególnych wojewodów.

- W związku z tym od 1 stycznia 2016 r. wpłaty na pokrycie należności z tytułu grzywien nałożonych mandatem karnym kredytowanym lub zaocznym (nie dotyczy mandatów nałożonych przez urzędy skarbowe, straże miejskie i gminne), nałożonych od tego dnia, należy dokonywać na rachunek bankowy Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu, ul. Rejtana 3B, 45-331 Opole nr : 47 1010 0055 0201 6090 0999 0000 - mówi podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.
Jak zapłacić mandat przez internet?

 1. Logujemy się do swojej bankowości internetowej.
 2. Wybieramy przelew do Urzędu Skarbowego.
 3. Symbol formularza: MANDATY.
 4. Miejscowość urzędu skarbowego: Opole.
 5. Nazwa organu podatkowego: Pierwszy Urząd Skarbowy.
 6. Wpisujemy kwotę z mandatu.
 7. Typ identyfikatora: numer PESEL.
 8. Okres rozliczenia: zostawiamy puste pole.
 9. Identyfikacja zobowiązania: wskazujemy serię i numer mandatu.
 10. Zatwierdzamy przelew.

Na koniec warto przypomnieć, że patrole ruchu drogowego mają w radiowozach mobilne terminale płatnicze pozwalające zapłacić mandat na miejscu kontroli.

Czytaj także:

Czy podczas kontroli radiowóz powinien być widoczny?

as

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (76)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Premiera nowego Lexusa RX

dni otwarte

Nowe BMW X1 prezentacja

pokaz, dni otwarte

Nowe BMW X1 prezentacja

pokaz, dni otwarte

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku odbyła się pierwsza edycja Monster X Tour w Polsce?

 

Najczęściej czytane