Dlaczego mandaty płacimy w Opolu?

Pan Bartek był zdezorientowany, gdy zobaczył w blankiecie adresata - I Urząd Skarbowy w Opolu.
Pan Bartek był zdezorientowany, gdy zobaczył w blankiecie adresata - I Urząd Skarbowy w Opolu. fot. czytelnik / Trojmiasto.pl

Odpowiedzi na pytanie postawione w tytule artykułu szuka pan Bartek, który niedawno dostał od policji mandat za spowodowaną przez niego kolizję. - Gdy miałem wykonać przelew, zdziwiłem się, że adresatem ma być Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu. Myślałem, że to jakaś pomyłka - mówi czytelnik Trojmiasto.plKiedy ostatni raz dostałe(a)ś mandat od policji?

Zobacz wyniki (702)
Pan Bartek, czytelnik Trojmiasto.pl, kilka dni temu miał kolizję, której był sprawcą. W związku z tym policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, nałożyli na pana Bartka mandat karny w wysokości 300 zł.

- Mogłem zapłacić na miejscu kartą, ale z jakichś przyczyn jestem uprzedzony do tego typu załatwiania spraw. Wolę zrobić przelew i mieć wszystko na piśmie - a raczej w internecie - tłumaczy pan Bartek i dodaje: - Gdy przyjechałem do domu, chciałem zrobić przelew, ale nie bardzo pasowało mi, że w druku, który dostałem od policji, widnieje Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu. No bo jak mandat, który dostałem w Gdańsku, mam zapłacić urzędowi z Opola?
Czytaj także:

Nowe stawki mandatów mają zmusić kierowców do ostrożniejszej jazdyMandaty w Opolu płacimy od 1 stycznia 2016 r.Choć wpłaty z tytułu grzywien nałożonych mandatem przez policję opłacamy w Opolu już od blisko sześciu lat, to jednak nie wszyscy jeszcze o tym wiedzą.

- Ostatni mandat dostałem chyba w 2014 r. i z tego, co pamiętam, nie musiałem robić przelewu do urzędu w Opolu. Stąd też moje zdziwienie i zakłopotanie - dodaje pan Bartek.

Zgodnie ze zmianą, która miała miejsce w 2016 r., naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu przejął zadania związane ze ściąganiem opłat za mandaty
, które przed 2016 r. były realizowane przez poszczególnych wojewodów.

- W związku z tym od 1 stycznia 2016 r. wpłaty na pokrycie należności z tytułu grzywien nałożonych mandatem karnym kredytowanym lub zaocznym (nie dotyczy mandatów nałożonych przez urzędy skarbowe, straże miejskie i gminne), nałożonych od tego dnia, należy dokonywać na rachunek bankowy Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu, ul. Rejtana 3B, 45-331 Opole nr : 47 1010 0055 0201 6090 0999 0000 - mówi podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.
Jak zapłacić mandat przez internet?

  1. Logujemy się do swojej bankowości internetowej.
  2. Wybieramy przelew do Urzędu Skarbowego.
  3. Symbol formularza: MANDATY.
  4. Miejscowość urzędu skarbowego: Opole.
  5. Nazwa organu podatkowego: Pierwszy Urząd Skarbowy.
  6. Wpisujemy kwotę z mandatu.
  7. Typ identyfikatora: numer PESEL.
  8. Okres rozliczenia: zostawiamy puste pole.
  9. Identyfikacja zobowiązania: wskazujemy serię i numer mandatu.
  10. Zatwierdzamy przelew.

Na koniec warto przypomnieć, że patrole ruchu drogowego mają w radiowozach mobilne terminale płatnicze pozwalające zapłacić mandat na miejscu kontroli.

Czytaj także:

Czy podczas kontroli radiowóz powinien być widoczny?

Opinie wybrane


wszystkie opinie (75)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Urodziny Peugeot Zdunek
Urodziny Peugeot Zdunek
dni otwarte
gru 2-31
g. 9.00
Gdańsk, Peugeot Zdunek serwis
Mikołaje na Motocyklach
Mikołaje na Motocyklach
zlot
gru 5
niedziela, g. 10:00
Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk
II urodziny SM Poland - Świąteczne spotkanie
II urodziny SM Poland - Świąteczne...
zlot
gru 10
piątek, g. 18:00
Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk

Sprawdź się

Sprawdź się

Ecoboost to silniki produkowane przez: