Wiadomości

Policjanci drogówki ponownie trenowali na torze

Policjanci z grupy "Speed", specjalizującej się w ściganiu piratów drogowych, odbyli drugi trening doskonalenia techniki jazdy. Ćwiczenia odbyły się w czwartek na Autodromie Pomorze w Pszczółkach.W skład pomorskiego zespołu "Speed" wchodzi 24 najbardziej doświadczonych policjantów ruchu drogowego. Zespół powołano w połowie 2019 roku.

Od tego czasu członkowie grupy patrolują pomorskie drogi w 10 radiowozach - zarówno nieoznakowanych, jak i oznakowanych. Funkcjonariusze grupy "Speed" specjalizują się w ściganiu kierowców łamiących przepisy.

Popisy kierowców na drogach - filmy czytelnikówPolicyjna grupa Speed na torze w Pszczółkach.
Policyjna grupa Speed na torze w Pszczółkach. fot. Michał Jelionek / Trojmiasto.pl
Stosunkowo często podczas patroli grupy "Speed" dochodzi do pościgów za niesfornymi kierowcami. Dlatego też funkcjonariusze muszą na bieżąco podnosić swoje umiejętności za kierownicą.

- To są najlepsi policjanci spośród wszystkich funkcjonariuszy ruchu drogowego na Pomorzu. Dzisiejsze ćwiczenia są trudniejsze od tych z pierwszej edycji treningu. Należy zaznaczyć, że ci policjanci już posiadają doskonałe umiejętności kierowania pojazdami. Dlatego z treningu na trening poprzeczka zawieszana jest coraz wyżej. Instruktorzy przygotowali zadania typowe dla sytuacji, w których często znajdują się policjanci podczas swojej służby - wyjaśnia mł. asp. Joanna Skrent, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.
Podczas kilkugodzinnego szkolenia 24 policjantów zostało podzielonych na trzy grupy. Do ich dyspozycji było łącznie kilkanaście oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów. Również ćwiczenia odbywały się w trzech strefach: na torze, na płycie poślizgowej i na placu z ustawionymi pachołkami.

- Nabywane umiejętności, niestety, ale bardzo często przydają się naszym policjantom. Praktycznie każdego dnia mamy do czynienia z kierowcami, którzy znacznie przekraczają dozwolone prędkości. To nie jest przekroczenie od 10 czy 20 km/h, ale to jest jazda z prędkością 150 km/h w terenie zabudowanym czy ponad 200 km/h na drogach poza terenem zabudowanym. Dlatego właśnie sumiennie trenujemy i podnosimy umiejętności, żeby na drodze podczas pościgu być dwa, trzy kroki przed tym kierowcą ściganym - dodaje Skrent.

Opinie (109) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Kierowca ma obowiązek wożenia w aucie: