• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Drzwi otwarte Citroena

11 maja 2001 (artykuł sprzed 21 lat) 
W dniach 11-13 maja 2001 Citroen zaprasza na zapoznanie się z nowym modelem C5. W ramach 'Drzwi otwartych' będzie można dokładnie przyglądnąć się temu autu.

Przypomnijmy: C5 to pierwszy, całkowicie nowy model marki Citroën, którego opracowanie zajęło mniej niż 156 tygodni (niespełna 3 lata). Wszystkie elementy samochodu - wygląd i styl wnętrza, nadwozie, osie i zawieszenie są zaprojektowane od podstaw. Nad projektem C5 pracowało 550 osób z działu Badań i Metod firmy Citroën. Wyposażany jest w szesnastozaworowe silniki benzynowe w pojemności od 1800 do 3000 ccm, oraz diesle 2.0 oraz 2.2 HDi (moc od 110-210 KM).

Wydatki zaangażowane w program C5 osiągnęły kwotę 7 miliardów franków (1,07 miliarda Euro), z których 3,7 miliarda franków przeznaczono na inwestycje przemysłowe, w tym zawieszenie Hydroaktywne 3 generacji, pozostałe 3,3 miliarda franków przeznaczono na badania i rozwój produktu. Na miejsce produkcji wybrana została fabryka Rennes-la Janais, gdzie zainstalowano nową linię montażową. Aktualne zdolności produkcyjne pozwalają na produkcję 920 sztuk samochodów dziennie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.c5.pl.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

Dni Otwarte w Citroen Zdunek

dni otwarte

1/8 mili - Street Meeting Race v1

29 zł
zlot, zawody / wyścigi

Street Meeting Show

39 zł
pokaz

Sprawdź się

Sprawdź się

Chademo to:

 

Najczęściej czytane