• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Elektryczna przyszłość Volvo Drywa

30 marca 2020 (artykuł sprzed 2 lat) 
XC40 Recharge - pierwsze w historii w pełni elektryczne Volvo. XC40 Recharge - pierwsze w historii w pełni elektryczne Volvo.

Volvo myśli przyszłościowo i stawia na elektryfikację swojej gamy modelowej. Pierwszym w pełni elektrycznym samochodem, który wzbogaci ofertę szwedzkiego producenta, będzie XC40 Recharge. Kompaktowy SUV wskazuje drogę, którą w najbliższych latach podążać będzie Volvo.Pewne jest jedno: przyszłość Volvo jest elektryczna, a trójmiejski dealer Drywa w 100 proc. utożsamia się z tą filozofią. Producent podkreśla, że jego celem do 2025 roku jest zmniejszenie śladu węglowego przypadającego na każdy samochód o 40 proc. w porównaniu z rokiem 2018 oraz osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 roku.

W ciągu najbliższych pięciu lat Volvo planuje wprowadzić elektryczną odmianę każdego modelu z oferty. Szwedzi chcą, aby auta w pełni elektryczne stanowiły połowę sprzedaży koncernu już w 2025 roku. Drugą połowę będą stanowić hybrydy, które już teraz można obejrzeć i przetestować w salonie Volvo Drywa w Gdańsku.

Nazwa Recharge będzie zarezerwowana dla wszystkich aut ładowanych z gniazdka - modeli w pełni elektrycznych i hybryd typu plug-in.

Pierwsze elektryczne Volvo zadebiutuje na rynku w drugiej połowie 2020 roku. Pierwsze elektryczne Volvo zadebiutuje na rynku w drugiej połowie 2020 roku.
Pierwszym w historii w pełni elektrycznym samochodem Volvo jest model XC40 Recharge. Premierowy "elektryk" zadebiutuje na rynku w drugiej połowie 2020 roku. Auto oferuje klientom wszystko to, czego mogą oczekiwać od nowoczesnego samochodu elektrycznego.

XC40 Recharge wyposażone jest w dwa silniki elektryczne, które zlokalizowane są przy obu osiach auta, dzięki czemu napędzane jest na wszystkie koła. XC40 Recharge wyposażone jest w dwa silniki elektryczne, które zlokalizowane są przy obu osiach auta, dzięki czemu napędzane jest na wszystkie koła.
XC40 Recharge został wyposażony w dwie jednostki elektryczne generujące łączną moc aż 408 KM. Auto dzięki dwóm silnikom napędzane jest na wszystkie koła. Sprint do "setki" trwa 4,9 sekundy.

Elektryczny SUV na pełnej baterii jest w stanie przejechać nawet 400 km. Ładowanie do 80 proc. pojemności baterii trwa 40 minut, w przypadku skorzystania z szybkiej ładowarki CCS.

W ciągu najbliższych pięciu lat Volvo planuje wprowadzić elektryczną odmianę każdego modelu z oferty. W ciągu najbliższych pięciu lat Volvo planuje wprowadzić elektryczną odmianę każdego modelu z oferty.
XC40 Recharge został zbudowany na kompaktowej modułowej architekturze Volvo (CMA), którą zaprojektowano z myślą o elektryfikacji. Akumulator jest zintegrowany z podłogą samochodu, dzięki czemu nie zabiera przestrzeni w kabinie czy bagażniku.

Co ciekawe, dzięki silnikom umieszczonym przy obu osiach miejsce pod maską zaadaptowano na dodatkowy bagażnik o pojemności 30 litrów. To nie dużo, ale zawsze coś.

Pod maską zamiast silnika znajduje się dodatkowy bagażnik o pojemności 30 litrów. Pod maską zamiast silnika znajduje się dodatkowy bagażnik o pojemności 30 litrów.
XC40 Recharged to pierwszy samochód, w którym zadebiutuje najnowszy system Android stworzony przez Google. Nie jest to zwykły Android Auto - to system znacznie głębiej zintegrowany ze sterowaniem funkcjami auta.

Warto dodać, że Volvo planuje potroić moce produkcyjne swoich zelektryfikowanych modeli, aby sprostać zapotrzebowaniu. Firma pracuje także nad skróceniem czasu dostawy.

  • Wnętrze elektrycznego Volvo XC40.
  • Elektryczne Volvo XC40

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

  • Drywa Gdańsk, Kartuska 410 Mapa
 

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Baltic Moto Show 2022

zlot, pokaz

Street Meeting Poland 2022

zlot

Freestyle Heroes Gdańsk 2022

pokaz

Sprawdź się

Sprawdź się

Co oznacza skrót FSM?

 

Najczęściej czytane