Fiat Sedici (produkowany od 2006) (2 opinie)

Sedici=4x4. Sedici to po włosku szesnaście, czyli iloczyn 4x4. Sedici zapewnia pełną swobodę przemieszczania się nawet w najtrudniejszym terenie. Elektronicznie sterowany napęd 4x4, sztywne nadwozie i duży prześwit zapewniają Sedici właściwości prawdziwego samochodu terenowego.

Osobowość auta terenowego
Fiat Sedici (Sedici po włosku to szesnaście, czyli iloczyn liczb 4x4) powstał z myślą o stawieniu czoła każdej sytuacji na drodze. Bez najmniejszych kompromisów. Świadczy o tym sztywna i wzmocniona rama podwozia, a także zastosowanie sterowanego elektronicznie napędu 4x4, który pozwala na rozdział momentu na koła przednie i tylne.
Fiat Sedici łączy osiągi prawdziwej terenówki z komfortem jazdy auta miejskiego. Układ zastosowany w Fiacie Sedici, w normalnych warunkach zachowuje się jak napęd na dwa koła, przy jednocześnie mniejszym zużyciu paliwa i mniejszych emisjach substancji szkodliwych. Jeśli natomiast warunki drogowe są gorsze i przyczepność staje się mniejsza, system funkcjonuje jako napęd 4x4, regulując automatycznie rozdział momentu napędowego na przednią i tylną oś, co zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

Bezpieczeństwo i komfort auta "kompaktowego"
Już sam wygląd Fiata Sedici sugeruje, że to auto solidne i mocne. Nadwozie zaprojektowano zgodnie z najnowocześniejszymi kryteriami pod względem wytrzymałości na zderzenia: jest sztywne w części kabiny, by chronić pasażerów, i wyposażone w strefy o wysokiej zdolności pochłaniania energii przez elementy zewnętrzne.
Aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo pasywne, nowy model wyposażono aż w 6 poduszek powietrznych - 2 poduszki przednie, 2 poduszki boczne i 2 kurtyny powietrzne (te ostatnie są dostępne na zamówienie w wersji Emotion). Wszystkimi steruje centralka elektroniczna, która ocenia energię zderzenia za pomocą czujników. Ponadto seryjnie dostępne są przednie pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami obciążenia, tylne trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, kierownica pochłaniająca energię oraz zaczepy ISOFIX na tylnych siedzeniach.

Elegancja i włoski styl
Fiat Sedici stanowi połączenie inteligentnych i racjonalnych rozwiązań z włoskim stylem, który przejawia się zarówno w wyglądzie nadwozia, jak i wnętrza, a także w eleganckich liniach i płynnych formach.
Harmonijny design łączy doskonałą ergonomię, komfort akustyczny i klimatyczny. To sprawia, że wnętrze jest idealne, by podróżować w nim w sposób wygodny i relaksujący. Jest to zasługa między innymi większej wysokości od ziemi, która sprawia, że pozycja kierowcy jest wyższa, co zapewnia wygodniejszy dostęp do samochodu i lepsze panowanie nad drogą.

niezawodność
5.0
komfort
4.5
ekonomia
5.0
wrażenia z jazdy
5.0
Średnia ocen
4.9

Foto Moto

  Opinie (2)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.