Fiat Sedici (produkowany od 2006) (2 opinie)

Sedici=4x4. Sedici to po włosku szesnaście, czyli iloczyn 4x4. Sedici zapewnia pełną swobodę przemieszczania się nawet w najtrudniejszym terenie. Elektronicznie sterowany napęd 4x4, sztywne nadwozie i duży prześwit zapewniają Sedici właściwości prawdziwego samochodu terenowego.

Osobowość auta terenowego
Fiat Sedici (Sedici po włosku to szesnaście, czyli iloczyn liczb 4x4) powstał z myślą o stawieniu czoła każdej sytuacji na drodze. Bez najmniejszych kompromisów. Świadczy o tym sztywna i wzmocniona rama podwozia, a także zastosowanie sterowanego elektronicznie napędu 4x4, który pozwala na rozdział momentu na koła przednie i tylne.
Fiat Sedici łączy osiągi prawdziwej terenówki z komfortem jazdy auta miejskiego. Układ zastosowany w Fiacie Sedici, w normalnych warunkach zachowuje się jak napęd na dwa koła, przy jednocześnie mniejszym zużyciu paliwa i mniejszych emisjach substancji szkodliwych. Jeśli natomiast warunki drogowe są gorsze i przyczepność staje się mniejsza, system funkcjonuje jako napęd 4x4, regulując automatycznie rozdział momentu napędowego na przednią i tylną oś, co zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

Bezpieczeństwo i komfort auta "kompaktowego"
Już sam wygląd Fiata Sedici sugeruje, że to auto solidne i mocne. Nadwozie zaprojektowano zgodnie z najnowocześniejszymi kryteriami pod względem wytrzymałości na zderzenia: jest sztywne w części kabiny, by chronić pasażerów, i wyposażone w strefy o wysokiej zdolności pochłaniania energii przez elementy zewnętrzne.
Aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo pasywne, nowy model wyposażono aż w 6 poduszek powietrznych - 2 poduszki przednie, 2 poduszki boczne i 2 kurtyny powietrzne (te ostatnie są dostępne na zamówienie w wersji Emotion). Wszystkimi steruje centralka elektroniczna, która ocenia energię zderzenia za pomocą czujników. Ponadto seryjnie dostępne są przednie pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami obciążenia, tylne trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, kierownica pochłaniająca energię oraz zaczepy ISOFIX na tylnych siedzeniach.

Elegancja i włoski styl
Fiat Sedici stanowi połączenie inteligentnych i racjonalnych rozwiązań z włoskim stylem, który przejawia się zarówno w wyglądzie nadwozia, jak i wnętrza, a także w eleganckich liniach i płynnych formach.
Harmonijny design łączy doskonałą ergonomię, komfort akustyczny i klimatyczny. To sprawia, że wnętrze jest idealne, by podróżować w nim w sposób wygodny i relaksujący. Jest to zasługa między innymi większej wysokości od ziemi, która sprawia, że pozycja kierowcy jest wyższa, co zapewnia wygodniejszy dostęp do samochodu i lepsze panowanie nad drogą.

niezawodność
5.0
komfort
4.5
ekonomia
5.0
wrażenia z jazdy
5.0
Średnia ocen
4.9

Foto Moto

  Opinie (2)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

  - jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

  Wydarzenia