Ford Fiesta VI (2008-teraz) (produkowany od 2008)

Nowa Fiesta w wyraźny sposób przekształca charakterystyczne cechy filozofii „kinetic Design” i najatrakcyjniejsze elementy samochodu koncepcyjnego Verve w rzeczywistość produkcyjną. Jest odważna, dynamiczna i kształtna, a jej profil zaprojektowany jest w stylu coupé. W przeciwieństwie do projektów małych samochodów innych firm, które mają zwyczaj powiększać z czasem wielkość i ciężar swych samochodów, nowa Fiesta ma praktycznie ten sam rozmiar co jej poprzedniczka, chociaż jest od niej lżejsza.

Nowy Ford Fiesta wyposażony jest w opcje i rozwiązania technologiczne, które zazwyczaj oferowane są w większych i droższych samochodach. Zaprzecza stereotypowi, że mały samochód musi być uproszczony i nudny. Nowe zawieszenie i system kierowniczy zostały w znacznym stopniu ulepszone. Po raz pierwszy wprowadzono elektryczne wspomaganie kierownicy E-PAS. Jest tu także regulacja położenia kierownicy oraz elektrycznie otwierane szyby (opcja w wersji Ambiente). Teraz otwieranie okna odbywa się za pomocą jednego przyciśnięcia.

Nowa konsola centralna może zawierać wygodny uchwyt na odtwarzacz MP3 oraz gniazdo USB. Ponadto opcjonalnie dostępny będzie zestaw głośnomówiący Bluetooth® z funkcją sterowania głosem (Voice Control).

Wyposażenie Fiesty obejmuje między innymi inteligentny system bezpieczeństwa IPS z nową poduszką powietrzną ochraniającą nogi kierowcy (opcja w wersjach Ambiente i Trend).

Futurystyczne wnętrze, inspirowane stylistyką telefonu komórkowego, wyposażone jest w najnowsze osiągnięcia Forda w dziedzinie technologii jazdy, sprzętu grającego i komunikacji. System interfejsu kierowcy Ford HMI (Human Machine Interface) z konsolą środkową obejmuje wyświetlacz z dużym ekranem i panel sterujący z przyciskami służącymi do komunikowania się z pojazdem oraz do ustawiania systemu audio (niektóre elementy dostępne jako opcja).

Nowa Fiesta, będąc częścią linii samochodów ECOnetic, zapewnia poziom emisji CO2 poniżej 100 g na kilometr. Dzięki szerokiemu wyborowi układów napędowych nowa Fiesta jest samochodem zarówno dynamicznym, jak i oszczędnym.


Dane techniczne:

Silniki: 1.25 Duratec 60 KM, 1.25 Duratec 82 KM, 1.6 Duratec 120 KM, 1.4 Duratorq TDCi 68 KM, 1.6 Duratorq TDCi 90 KM

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij