Wiadomości

stat

Powstał tunel dla spacerujących po jarze

Dwie części Jaru Wilanowskiego zobacz na mapie Gdańska zostały już połączone 33-metrowym tunelem przebiegającym pod jezdnią. W połowie sierpnia rozpocznie się odbudowa ulicy nad nim, a kierowcy pojadą ul. Wilanowską zobacz na mapie Gdańska na początku września. Nowy teren rekreacyjny będzie otwarty jesienią.Korzystasz z terenów rekreacyjnych w swojej okolicy?

tak, regularnie

55%

tak, ale sporadycznie

31%

nie, nigdy

14%
Tunel pod ul. Wilanowską zobacz na mapie Gdańska jest najdroższym elementem wartej 5,8 mln zł inwestycji, której celem jest rozszerzenie przestrzeni rekreacyjnej na dwie części tamtejszego jaru.

Żeby możliwe było przejście z jednej strony na drugą, bez konieczności wdrapywania się na wał i przechodzenia przez jezdnię ulicy Wilanowskiej, pod ulicą powstała konstrukcja składająca się z 330 stalowych elementów ważących po 150 kg każdy, połączonych 7 tys. śrub.

Zamknięcie fragmentu ul. Wilanowskiej w czerwcu spowodowało ogromne utrudnienia w ruchu na południu Gdańska.

Obecnie rura tunelu jest już zasypana ziemią i trwa zagęszczanie gruntu, który jest ubijany przez walec. Na połowę sierpnia zaplanowane są roboty związane z odbudową ulicy. Wilanowska stanie się przejezdna na początku września.

wiz. materiały inwestora
Poza tunelem w zachodniej części jaru Wilanowskiego powstanie nowe, bardziej komfortowe zejście oraz ścieżki parkowe i chodniki. Znajdzie się tam również plac sąsiedzki, plac zabaw "Lokomotywa" oraz skwer z oczkiem wodnym.

Z kolei istniejąca część rekreacyjna zostanie uzupełniona o linowy plac zabaw, pole do minigolfa, stoły do ping-ponga, plac sąsiedzki oraz miejsce do ćwiczeń Tai Chi. Powstanie też nowe energooszczędne oświetlenie i monitoring, ustawione zostaną nowe ławki parkowe i kosze na śmieci.

Wykonawcą wszystkich prac jest firma Eurovia Polska.

Jar w nowej odsłonie ma zostać udostępniony mieszkańcom na przełomie października i listopada 2018 roku.

Opinie (190) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Pierwszy samochód wyprodukowany w powojennej Polsce to: