• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Honda Fit / Jazz

27 listopada 2001 (artykuł sprzed 21 lat) 
Samochodem roku 2001 w Japonii została Honda Fit. W Europie model ten wejdzie do sprzedaży na początku przyszłego roku pod nazwą Jazz.

Hiroyuki Yoshino, Prezes Zarządu Honda Motor Co. po przyznaniu nagrody stwierdził: "Jesteśmy bardzo dumni, że Honda Fit zdobyła prestiżową nagrodę "Samochód Roku" w Japonii. Zbudowana na nowo zaprojektowanej przez Hondę platformie przeznaczonej dla małych pojazdów i wyposażona w nowy zespół napędowy Honda Fit ma za zadanie stworzyć nową jakość dla małego samochodu - czystszego, bardziej przyjaznego dla środowiska, o zaawansowanym poziomie bezpieczeństwa, ładnej stylistyce, dużej przestrzeni wnętrza, dostarczającego kierowcy dużej przyjemności z prowadzenia. Co najważniejsze, od momentu pojawienia się na rynku, nasz pomysł został doceniony i wspaniale przyjęty przez klientów."

Auta tego rodzaju (powiększona klasa B) brakowało u Hondy, a konkurencja oferowała je już wcześniej (chociażby Toyota Yaris Verso). Honda Fit jest 5-drzwiowa, o długości 3,8 m. Sportowy styl wnętrza oparty jest na koncepcji zwanej przez Hondę "stylem dynamicznych warstw". W całym wnętrzu śmiały, otwarty motyw łączy jasne i ciemne odcienie szykownej szarości z metalicznym akcentem.

W autach zostaną zastosowane dwa nowe silniki benzynowe o pojemności 1,2l i 1,4l. Silnik o pojemności 1,2 l uzyskuje moc 78KM przy 5700 obr/min i maksymalny moment obrotowy 110 Nm przy 2800 obr/min, natomiast silnik o pojemności 1,4 l 83 KM przy 5700 obr/min i maksymalny moment obrotowym 119 Nm przy 2800 obr/min.

Od nowego modelu Jazz (a pod taką nazwą będzie sprzedawane to auto w Europie, również w Polsce) oczekuje się wysokiego udziału w sprzedaży Hondy na rynku europejskim od początku roku 2002.

Opinie (2)

 • Jazz (1)

  Niech ktoś się wypowie kto tym jeżdził!Ja chcę kupić poj.1.2 i nie wiem czy będę z tego silnika zadowolony, dodam że nigdy nie jeżdziłem Hondą.

  • 0 0

  • uzytkownik

   Od czterech lat korzystam z tego modelu z silnikiem 1.2 i jestem bardzo zadowolony.Niskie spalanie na trasie przy predkosci 90-100 5,1-5.4 duza przestrzen ladunkowa. Wart swojej ceny.

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Przejazd historycznego pociągu z lat 70-tych

30 - 260 zł
spotkanie

Sprawdź się

Sprawdź się

W sezonie 2020 kino samochodowe przy Gdynia Arena mogło pomieścić:

 

Najczęściej czytane