Hummer H3

Hummer H3 Model samochodu terenowego klasy SUV, produkowanego pod marką Hummer przez firmę AM General Corporation od 2005 roku. Prawa do sprzedaży samochodów tej marki posiada koncern General Motors.

Zaprezentowany w 2004 roku do produkcji trafił na początku 2005. Najmniejszy Hummer oparty na ramie od samochodu Chevrolet Colorado ma za zadanie zawojować m.in. europejski rynek. Jego masa dopuszczalna całkowita wynosi "zaledwie" 2650 kg a więc to pierwszy osobowy Hummer. Napędzany jest pięciocylindrowym silnikiem R5 Vortec 3.5l (3460 cm3) o mocy 220 KM. Stały napęd na cztery koła przekazywany jest przez manualną skrzynię biegów i dwubiegowy reduktor.

Na targach tuningowych Speciality Equipment Market Association (SEMA) 2005 odbywających się w Las Vegas producent zaprezentował dwie wersje nowego modelu H3 - Street i Rugged. Pierwsza przeznaczona jest na ulice - druga wręcz przeciwnie. W cywilizowanym modelu Street skupiono się na obniżeniu zawieszenia, zamontowaniu 18-calowych kół z pokrytymi chromem obręczami, chromowanych jest również wiele innych elementów nadwozia. Hummera H3 Street wyposażono także w sportowy układ wydechowy i system nawigacyjny z DVD, który przy okazji pozwala na oglądanie filmów pasażerom tylnej kanapy - w zagłówki przednich foteli wbudowano dwa monitory. Zaś Hummer H3 Rugged jest przeciwieństwem modelu Street - to wersja o podwyższonym prześwicie przeznaczonym do jazdy w ciężkim terenie. Ma wyciągarkę, liczne osłony karoserii, bagażnik dachowy i opony o klockowatym bieżniku pozwalającym na jazdę po błocie. Jednostka napędowa w obu przypadkach jest identyczna - to ten sam benzynowy silnik V10 Vortec o pojemności 3,5l i mocy 220 KM. Obie wersje Hummera H3 to na razie samochody studyjne. H3 SUT Hummer przygotowywuje koncepcyjną wersję H3 z tylną skrzynią ładunkową. Samochód będzie dłuższy, zwiekszono rozstaw osi, by tylna nie wcinała sie w profil drzwi, dzieki temu uzyskano jeszcze większą przestrzeń bagażową.

Dane techniczne:

Silniki: 3,5 V10 220 KM

Inne modele marki Hummer:

H2, H3,

Czytaj więcej:

zobacz więcej

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij