Wiadomości

stat

Hybrydowe modele Volvo w salonie Drywa

Jednym z sześciu dostępnych w ofercie Volvo modeli z układem hybrydy plug-in jest V90 T8.
Jednym z sześciu dostępnych w ofercie Volvo modeli z układem hybrydy plug-in jest V90 T8. fot. Michał Jelionek / Trojmiasto.pl

Aktualnie co dziesiąty sprzedawany w Europie samochód marki Volvo to tzw. hybryda typu plug-in, czyli ładowana z gniazdka. A to dopiero początek, bo szacuje się, że w ciągu kilku kolejnych lat liczba sprzedawanych hybryd będzie rosła w lawinowym tempie. Już teraz możesz sprawdzić hybrydową ofertę Volvo w salonie Drywa.Na wstępie warto wyjaśnić, jak działa hybryda typu plug-in, czyli PHEV. Samochód Volvo wyposażony w taki układ posiada dwa silniki, zarówno spalinowy, jak i elektryczny, czyli tzw. Twin Engine. Połączona moc obu jednostek zapewnia wysokie osiągi, ale również płynną, wyrafinowaną jazdę w każdych warunkach. Podczas jazdy kierowca ma do wyboru trzy tryby: całkowicie elektryczny Pure, dynamiczny Power i Hybrydę, której zadaniem jest maksymalizacja wydajności i zasięgu.

Samochód zasilany elektrycznie można w bardzo łatwy sposób naładować z gniazdka 230 V w przydomowym garażu, ale także korzystając z ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Dzięki czemu hybrydowe modele Volvo są w stanie pokonać krótkie odcinki, np. z domu do pracy, wyłącznie na silniku elektrycznym. Co ciekawe, w celu zachęcenia swoich klientów do przesiadki do hybrydowego modelu, Volvo zwraca koszty zużycia energii elektrycznej na podstawie bieżących cen, które odnotowano w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Aktualnie w ofercie Volvo Drywa dostępnych jest aż sześć modeli z układem hybrydy plug-in. To XC90, XC60, V60, S90, S60 i V90. I to właśnie na przykładzie ostatniego z wymienionych modeli przybliżymy wam specyfikę Volvo PHEV.

Dostępne w salonie Volvo Drywa kombi zostało wyposażone w silnik benzynowy z turbodoładowaniem i kompresorem o pojemności dwóch litrów, który wspierany jest przez jednostkę elektryczną. Silnik spalinowy generuje moc 303 KM, natomiast elektryczny 87 KM. Łączna moc układu napędowego generuje 390 KM mocy i 640 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 5,3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Układ napędowy został zestrojony z niezwykle szybkim i precyzyjnym, ośmiobiegowym automatem, a moment obrotowy przekazywany jest na wszystkie koła.

Według szwedzkiego producenta, Volvo V90 T8 na w pełni naładowanej baterii - w zależności od stylu jazdy, temperatury i warunków klimatycznych - jest w stanie przejechać wyłącznie na silniku elektrycznym ponad 40 km. To zasługa baterii litowo-jonowej o pojemności 10,4 kWh, którą można ładować z domowego gniazdka za pomocą dostarczonego w zestawie kabla o długości czterech i pół metra (rodzaj wtyczki: Typ 2 Mennekes). Czas "tankowania" prądu do pełna trwa około czterech godzin.

Warto dodać, że do dyspozycji kierowcy oddano dwie bardzo praktyczne funkcje rekuperacji energii: Hold i Charge. To dzięki nim można sterować ładowaniem akumulatora podczas jazdy.

Niezwykle przyjemne prowadzenie w połączeniu z dużą mocą i niemal bezszelestną pracą układu hybrydowego, a to wszystko w bardzo komfortowej i elegancko skrojonej kabinie, sprawiają, że Volvo V90 T8 jest samochodem, w którym pasażerowie po prostu odpoczywają. Efektywnie o odpoczynek dbają skórzane siedzenia z funkcją grzania, chłodzenia i masażu, a także fenomenalne audio marki Bowers & Wilkins.

Cennik Volvo V90 T8 otwiera kwota 339 tys. 300 zł (wersja wyposażenia Momentum). Trójmiejski przedstawiciel marki Volvo, firma Drywa, zaprasza do swojego salonu zlokalizowanego w Gdańsku przy ul. Kartuskiej 410.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (51) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h kierowca straci prawo jazdy na okres: