Hyundai i10 II (2012-teraz) (produkowany od 2012)

Nowy Hyundai Santa Fe, reprezentujący segment D-SUV, trafił właśnie do polskich salonów. W najtańszej wersji 5-miejscowej samochód kosztuje od 129 900 zł, natomiast odmiana 7-miejscowa jest droższa o 5 000 zł.
Nowy model zachował nazwę Santa Fe, bazując na ugruntowanej świadomości tej nazwy na rynku. Od swego debiutu w 2000 roku Santa Fe osiągnął sprzedaż na poziomie około 2,5 miliona sztuk na świecie, a w Europie liczba ta przekroczyła 350 000 egzemplarzy.

Producent spodziewa się, że nowa generacja modelu pozwoli na dalsze wzmocnienie obecności marki w segmencie SUV i osiągnięcie w 2013 roku ponad 5% udziału w rynku w tym segmencie podczas pierwszego roku obecności w sprzedaży na Starym Kontynencie.

Santa Fe został konsekwentnie zaprojektowany zgodnie z językiem projektowania marki Hyundai Fluidic Sculpture (opływowa rzeźba), ale przyjął jednocześnie indywidualne cechy projektu określane jako Storm Edge. Zyskał silny i dynamiczny wygląd, inspirowany kształtami natury podczas burzy.

Wyrafinowane linie, pozostające jednak w całkowitej harmonii z mocnymi i śmiałymi przetłoczeniami sprawiły, że Santa Fe nowej generacji prezentuje się bardziej agresywnie i jeszcze bardziej niż jego poprzednik odzwierciedla charakter samochodu typu SUV.

Nowy Hyundai Santa Fe oferta modelowa z cennikiem

Klienci w Polsce będą mogli wybrać samochód z silnikiem Diesla o dwóch pojemnościach: 2.0 150 KM z emisją CO2 159 g/km oraz 2.2 197 KM, będącym najczystszą jednostką w swoim segmencie dzięki emisji CO2 ograniczonej do 147 g/km.

Santa Fe oferowane jest w trzech opcjach wyposażeniowych, w wersjach 5 i 7-osobowej.

Aby wyjść naprzeciw gustom i oczekiwaniom Europejczyków, w samochodzie zmodyfikowano układ kierowniczy, zawieszenie i hamulce oraz wprowadzono zmiany, które zapewnią stabilność przy wysokich prędkościach i podczas holowania.

Jak wszystkie nowe modele marki Hyundai, Santa Fe został objęty programem 5 lat potrójnej gwarancji. W jego skład wchodzi 5 lat pełnej gwarancji bez limitu kilometrów, 5 lat assistance oraz 5 lat kontroli technicznej.

"Poprzedni model Santa Fe zyskał popularność w Europie dzięki połączeniu jakości i praktyczności. Nowa generacja tego modelu utrzymuje najlepsze cechy poprzednika takie jak przestrzeń i niezawodność, uzupełniając je dodatkowo o silny przekaz emocjonalny - powiedział Allan Rushforth, wiceprezes Hyundai Motor Europe. "Jesteśmy pewni, że dzięki temu Santa Fe nowej generacji zwróci uwagę jeszcze większej grupy nabywców, również tych wybierających do tej pory marki premium".

Dane techniczne:

Silniki: 2.0 CRDi (150 KM) 6MT, 2.2 CRDi (197 KM) 6MT

Inne modele marki Hyundai:

Accent, Atos, Coupe, Elantra, Getz, Grandeur, i10, i20, i30, i40, ix20, ix55, Matrix, Santa Fe , Tucson,

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij