Infiniti FX (produkowany od 2008) (4 opinie)

FX jest zdecydowanym uosobieniem sportu i stylu, oferującym wyjątkowe poziomy mocy, doskonałości, bezpieczeństwa i radości z prowadzenia samochodu. To połączenie auta sportowego i SUV-a. Zapierający dech design, sportowe proporcje i zaawansowanie techniczne czynią z modelu FX wizytówkę stylistyki Infiniti i technologicznej przewagi marki.

Oryginalne połączenie samochodu sportowego i SUV-a oraz charakterystyczny design FX wyróżniają go z tłumu. Zbudowany na platformie Front Midship Infiniti łączy proporcje samochodu sportowego z charakterem pojazdu 4x4. Przekłada się to na długą maskę, szeroki rozstaw osi, krótkie zwisy, linię dachu podobną do coupé oraz prezencję i siłę SUV-a.

Głównym celem projektantów i inżynierów Infiniti podczas przemiany FX było wzmocnienie jego sportowych cech, poprzez dodawanie udoskonaleń – ale z zachowaniem równowagi. Twórcy nowego FX chcieli także tchnąć “ludzkiego” ducha, w jego mechaniczną siłę, dostosowując najnowsze technologie do stylu życia posiadaczy samochodu.

Sportowe wnętrze Infiniti FX jest zaprojektowane, żeby połączyć nastawiony na kierowcę kokpit, będący „centrum dowodzenia”, z ciepłą, nowoczesną i wygodną strefą pasażerską. Wszystko wykończone ekskluzywnymi naturalnymi materiałami. Wnętrze w stylu high-tech zawiera znak rozpoznawczy Infiniti – deskę rozdzielczą z motywem podwójnej fali i biało-fioletowe wskaźniki elektroluminescencyjne.

Najważniejszym nowym elementem FX50S jest jego silnik V8 o wyjątkowej mocy wyjściowej, wynoszącej 390 KM (287 kW) i 500 Nm momentu obrotowego. W porównaniu z poprzednią generacją FX45, w nowym silniku poszerzono zakres obrotów, a poprzez tuning wydechu podrasowano jego brzmienie. Przy projektowaniu nowego silnika wzięto pod uwagę nawet najmniejsze detale, na przykład kontrolę gęstości mgły olejowej, aby ograniczyć tarcie. Zmniejszono również zużycie paliwa.

Jak we wszystkich produktach Infiniti, tak też w przypadku FX, podstawą jego sukcesu jest jakość. W Japonii na linii produkcyjnej Tochigi każdy pojazd – a nie tylko co dziesiąty – jest skanowany laserowo, aby upewnić się, że przerwy między elementami nadwozia mieszczą się w wąskich zakresach tolerancji.

Dane techniczne:

Wersje i silniki: FX 37 GT, FX 37 S/320 KM, FX 50 S/390 KM

niezawodność
3.5
komfort
4.2
ekonomia
2.2
wrażenia z jazdy
4.2
Średnia ocen
3.5

Inne modele marki Infiniti:

FX , G37,

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.