• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Irytujący problem - żółty pył na karoserii

Żółty nalot na karoserii to o tej porze roku standard.
Żółty nalot na karoserii to o tej porze roku standard. fot. czytelniczka Trojmiasto.pl

Mamy wiosnę, a to oznacza, że sezon na żółty nalot osadzający się na karoserii aut został oficjalnie rozpoczęty. Czy charakterystyczny lepki pył jest groźny dla lakieru? Jak się go pozbyć?Jak często myjesz auto?

Zobacz wyniki (1044)
Za całe zamieszanie odpowiadają kwitnące sosny i świerki. To właśnie z tych drzew pochodzą pyłki dokuczające właścicielom samochodów, i nie tylko. Problem pojawia się zazwyczaj pod koniec kwietnia i może trwać nawet do połowy czerwca. Okres pylenia zależy oczywiście od pogody.

Pył, który przenoszony jest przez wiatr, osadza się na różnych powierzchniach, w tym także na karoseriach aut. Po zmieszaniu z deszczem tworzy kleistą, niezbyt estetyczną maź. Ten sam osad widać także na brzegach kałuż czy chodnikach.

Żółty pył jest bolączką właścicieli aut, ale przede alergików, którzy w okresie pylenia roślin po prostu cierpią.

Czytaj także:

Objawy alergii - na co można mieć alergię, sposoby na alergię, co na alergięNalot to efekt pylenia drzew - sosen i świerków.
Nalot to efekt pylenia drzew - sosen i świerków. fot. czytelniczka Trojmiasto.pl

Studia detailingowe - Gdańsk, Gdynia, Sopot


Aby utrzymać czyste nadwozie, trzeba by myć auto niemal codziennie. To syzyfowa praca. Pył, który nie jest groźny dla lakieru, najłatwiej schodzi przy wykorzystaniu myjki ciśnieniowej, gdyż dość mocno przywiera do powłoki.

Jak zatem zabezpieczyć karoserię przed żółtym nalotem? Dobrym pomysłem będzie wosk, który sprawi, że nalot będzie słabiej przywierał. To ta tańsza opcja. Droższą będzie aplikacja powłoki ceramicznej, która efektywnie chroni karoserię i łatwiej z niej zmyć przywierający brud.

Czytaj także:

Wiosenne porządki w aucie. Na co zwrócić uwagę?W maju i czerwcu właściciele aut muszą uzbroić się w cierpliwość. Bo tego typu widok nie będzie rzadkością. W szczególności na samochodach z ciemnymi lakierami.
W maju i czerwcu właściciele aut muszą uzbroić się w cierpliwość. Bo tego typu widok nie będzie rzadkością. W szczególności na samochodach z ciemnymi lakierami. fot. czytelniczka Trojmiasto.pl

Opinie wybrane


wszystkie opinie (91)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Pomorska Giełda Modeli Samochów
zlot
maj 28
sobota, g. 09:00 - 12:00
Sopot, Sopocki Rynek
Wstęp wolny
Street Meeting Poland 2022
zlot
cze 11
sobota, g. 15:00
Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk
30 zł
Kup bilet
Baltic Truck Festival 2022
zlot
cze 24-26
piątek - niedziela, g. 10:00
Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk

Sprawdź się

Sprawdź się

Jakiego koloru są "zabytkowe" tablice rejestracyjne?

 

Najczęściej czytane