Jaguar X-Type (produkowany od 2001) (54 opinie)

Ten model to zerwanie z tradycją aut spod znaku kociego łba pod względem technologicznym i ideowym. Przez X-Type'a Jaguar zamierza konkurować wśród aut klasy BMW serii 3, Mercedesa klasy C, Audi A4 i podobnych. Czy stworzenie 'małego' auta nie nadszarpnie image'u firmy? A może to po prostu spóźniona próba zaprezentowania samochodu dla szerszego odbiorcy?

X-Type to reprezentacyjny samochód rodzinny. Jest prawie 19 cm krótszy oraz 5 cm węższy od S-Type'a. Design auta nie pozostawia żadnych wątpliwości co do producenta. Nowatorskie są natomiast poprzecznie umieszczane aluminiowe silniki V6 o pojemnościach 2,5 oraz 3 litry. Obie jednostki (występujące również w Fordach) zostały dopracowane przez inżynierów Jaguara i posiadają zmienne fazy rozrządu oraz po 4 zawory na cylinder. Również niespotykany nigdy wcześniej w Jaguarach jest sposób przeniesienia napędu: stały napęd na wszystkie koła ze sprzęgłem lepkościowym, przekazującym 40% mocy na koła przednie i 60% na tylne.

Kolejnym zaskoczeniem jest ogromny bagażnik, który można powiększyć dzięki dzielonej i rozkładanej kanapie. Tego w żadnym Jaguarze wcześniej nie było. Równie praktycznie przedstawia się przedział pasażerski z trzydziestoma schowkami.

Nowy X-type umieszczono pod względem wielkości oraz ceny nieco poniżej modeli S Jaguara, co według producenta ma zainteresować nową generację klientów.

Dane techniczne:

Modele: Classic. Executive, Premium

niezawodność
3.3
komfort
3.4
ekonomia
3.2
wrażenia z jazdy
3.5
Średnia ocen
3.3

Inne modele marki Jaguar:

S-Type, X-Type, XF,

Foto Moto

  Opinie (54)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.